Trabzon’da Pide Yenir

2
Takip edin ve Paylaşın
4

Trabzonda yemek vakti geldiğinde aklımda birkaç seçenek belirmişti; mevsim itibarıyla balık, akıllara zarar lezzetiyle Akçabaat köfte ve kıtır kıtır lezzetiyle pide. Sadece tek bir öğünlük şansım olması sebebiyle tercihimi iyi kullanmak zorundaydım. Biraz ev sahiplerinden de destek alarak kararımı pideden yana kullandım. Ben pideyi tercih edince mekan önerisi olarak Ertuğrul Fırın Pide önerildi. Ben de hay hay gidelim dedim.

IMG_20141215_220942

Ertuğrul Fırın Pide, isminden de anlaşılabileceği gibi hem bir ekmek fırını hem de bir pideci. Yani tam teşekküllü bir hamur restoranı.  Trabzon Meydan denilen kent merkezinde bulunan mekan 2 katlı. Giriş katı üretim, ikinci katı ise tüketim alanı 🙂

IMG_20141215_221216

Ben tek bir sipariş içerisinde farklı lezzetleri denemek adına yarısı kıymalı yarısı peynirli bir pide sipariş veriyorum. Tabi ki üzerine bir yumurta kırdırıyor ve sarısının çok pişmemesini söylüyorum.

10 dk sonra siparişim geliyor. Önce kokusu geliyor. Pide önüme konar konmaz ilk önce içine bırakılan tereyağının kokusun aldım.  Mis gibi. Sonra peynirin ve kıymanın kokusu geliyor. Kendimi zor tutuyorum. Bir an önce masadakiler afiyet olsun diyor ve ilk parçayı alıyorum. Aman Allahım. Bu nasıl bir lezzet. Hamur tazecik cıtırlıkta, Peynir lezzet küpü, Kıyma diri tazelikte. Aman uyarmadı demeyin, kıymada soğan var ve sevmeyen için aşırı soğanlı gelebilir. Soğan seven birisi olarak ben gayet memnundum ama yine de uyarmış olmak istedim.

IMG_20141215_221029

IMG_20141215_221117

Sonuç, Trabzon’da yemek için bir yer ararsanız pide alternatifiniz için Ertuğrul Fını Pide doğru bir adres olacaktır.

This post is also available in: İngilizce

Share.

2 Comments

Leave A Reply