Hem Şehir Oteli Hem Spa Merkezi: Titanic Port Bakırköy

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Haftasonu İstanbul’da ne yapıyorsunuz? Evde mi oturuyor, yoksa bir yerlere mi gidiyorsunuz. Elbette herkesin gönlü bir yerlere gitmek istiyor ama ne yazık ki bu her zaman mümkün olmuyor. Neyse ki İstanbul öyle güzel bir şehir ki şehirden gidemeyenler için de birçok imkan sunuyor. İşte bu yazımda size İstanbul’da kaldığımız bir haftasonu keyifli zaman geçirdiğimiz Titanic Port Bakırköy deneyimlerimi paylaşacağım.

Titanic Port Bakırköy

Lokasyon

Titanic Port Bakırköy, isminden de anlaşılacağı üzere İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunuyor. Ataköy Marina’ya sadece 5 dakikalık araba mesafesinde bulunan otel bulunduğu lokasyon itibarıyla tam bir şehir oteli. Bu sayede hem havaalanından hem de şehrin diğer merkez noktalarından arabayla veya toplu taşımayla otele ulaşmak çok kolay.

Ayrıca otel Ataköy Marina ile Capacity ve Carousel AVM’lere yakın olduğu için gündüz veya akşam otel dışına çıkarak alışveriş yapabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Otelin tam yerini görmek için (tıklayın!)

Odalar

Titanic Port Bakırköy’ün bir şehir oteli olduğunu söylemiştim. Ne yazık ki birçok şehir oteli misafirlerinin kısa süreli kalacaklarını düşünür ve o yüzden de odalarının konforuna pek önem vermezler. Titanic Port Bakırköy bu açıdan diğer otellerden farklı. Çünkü otelin odaları misafirlerin en rahat şekilde dinlenebilmeleri için özel olarak tasarlanmış. bu nedenle insan odadan çıkmakta zorlanabiliyor 🙂

Titanic Port Bakırköy oda

Titanic Port Bakırköy oda 1

Biz otelin en üst katında konakladık. Tabi ki en üst kat demek güzel bir boğaz manzarası demek 🙂 Elimizi uzatsak boğaza dokunacak gibiydik. Manzaranın muhteşemliğine bir de balkondaki masada kurulmuş olan şarap masasını ekleyin. Çünkü muhteşem masa bu manzarayla birleşince ortaya eşsiz bir güzellik çıkıyor.

Titanic Port Bakırköy oda

Titanic Port Bakırköy

Yemekler

Otelde konakladığımız gece akşam yemeğini otelde yiyelim dedik. Aslında bu çok sık yaptığımız bir şey değil. Ama hem günün yorgunluğu hem de otelin lezzetleri konusunda kulağımıza gelen iddialı tavsiyeler sonucunda akşam yemeği tercihimizi otelden yana kullandık.

En son söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Çok da iyi yapmışız. Neden mi? Çünkü Titanic Port Bakırköy de diğer tüm grup otelleri gibi mutfak konusunda iddialı. Bunun sırrı grubun sahibi Aygün ailesinin başarı hikayesinin temelinde restoran işletmeciliği bulunması yatıyor. Aile en başından beri restoran işletmecisi olunca doğal olarak otelin tüm yemek servisleri oldukça tatmin edici oluyor.

Biz akşam yemeği için tercihlerimizi tavuk ve kırmızı etten yana kullandık. Her iki yemek de gayet lezzetliydi. Tavuğun kurumadan pişirilmiş olması, etin ise sosuyla ve lezzetiyle damakta eşsiz bir tat bırakması akılda kalan noktalardı. Bu arada servis kalitesinin ve yemek sunumlarının da oldukça dikkat çekici olduğunu ifade edeyim.

Titanic Port Bakırköy - Akşam Yemeği

Akşam Yemeği

Ertesi sabah yaptığımız kahvaltı için de bir kaç cümle yazmak istiyorum. Çünkü kahvaltı hem lezzetli hem de oldukça genişti. Birçok otelde insanı hüsrana uğratan o tatsız kahvaltılardan eser yoktu. Ürün yelpazesi geniş ve kahvaltılıklar tazeydi. Sadece soğuk değil sıcak kahvaltı seçenekleri de oldukça genişti.

Titanic Port Bakırköy kahvalti

Spa

Konu Titanic Port Bakırköy olunca otelin spor ve spa hizmetlerinden bahsetmemek olmaz. Aslında bu hizmetler İstanbul’da bulunan Titanic Business Bayrampaşa, Titanic Business Kartal ve Titanic Port Bakırköy bünyesinde yer alan BeFine Sports & Spa’da veriliyor.

Konaklamamız sırasında otelin Spa hizmetini deneme şansımız da oldu. Hatta bu eşsiz deneyimimizi içinde kendine özel hamamı, buhar odası, jakuzisi, duşu, tuvaleti ve dinlenme alanı bulunan VIP odasında yaşadık. Kendimizi profesyonel masörlerin ellerine bıraktığımızda adeta masajın bitmemesi için dua ediyordum. Tarifsiz bir huzur ve tarifsiz bir rahatlama.

Titanic Port Bakırköy Spa VIP oda

VIP Oda

VIP Spa Odası'nda yer alan özel hamam

VIP Spa Odası’nda yer alan özel hamam

Eğer siz de bu eşsiz bakımların keyfini çıkarmak isterseniz şu telefon numaralarından rezervasyon yaptırabilirsiniz: Titanic Port Bakırköy (0212 413 70 00), Titanic Business Bayrampaşa (0212 467 81 00) ve Titanic Business Kartal (0216 453 50 50)

Aygün Şirketler Grubu

Titanic otelleri Aygün Şirketler Grubu bünyesinde yer alıyor. Grubun Türkiye (9) ve Almanya’da (3) hizmet veren toplam 12 adet oteli bulunuyor: Titanic Deluxe Belek (5 yıldız), Titanic Beach Lara (5 yıldız), Titanic Deluxe Bodrum (5+ yıldız), Titanic Business Bayrampaşa (5 yıldız), Titanic Business Kartal (5 yıldız), Titanic Port Bakırköy (5 yıldız), Titanic City Taksim (4+ yıldız), Titanic Comfort Şişli (3 yıldız), Titanic Anadolu Gebze (özel sağlık belgeli), Titanic Comfort Mitte Berlin (3 Yıldız), Titanic Gendarmenmarkt Berlin (5 yıldız), Titanic Chaussee Berlin (4 yıldız)

Share.

Leave A Reply