The Marmara Pera

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Geçtiğimiz haftalarda özel bir kutlama için Taksim civarında bir otelde konaklamam gerekiyordu. Booking üzerinden otelleri araştırmaya başladığımda, Pera’ya her gittiğimde önünden geçtiğim ve uzun süredir aklımda olan The Marmara Pera ilgimi çekti. Hemen bir gece için rezervasyonumu yaptım.

Lokasyon

The Marmara Pera’yı seçmemin ilk nedeni otelin lokasyonuydu. İstanbul’un en merkezi yerlerinden birinde konumlanmış olan otel Beyoğlu’nun tam göbeğinde. Pera’ya doğru gittiğinizde ihtişamlı görüntüsüyle ben burdayım diyen otel, hepimizin TRT binası olarak bildiği alanın hemen çaprazında. Buradan ister Tünel’e, isterseniz İstiklal Caddesi’ne yürüyerek gitmek çok kolay.

The Marmara Pera

Seçimi etkileyen ikinci neden ise otelin markasına olan güvenimdi. Taksim Meydanı’nda bulunan The Marmara oteli bilmeyen yoktur. Taksim’in sembol binalarından bir tanesidir. İşte The Marmara Pera, bu otelin kardeşi. Aslında bu kadar da değil. Grubun İstanbul Şişli, Bodrum ve Antalya’da da birer oteli bulunuyor. Anlayacağınız marka güvenilir 🙂

The Marmara Pera - Lobby

The Marmara Pera – Lobby

Odalar

Otele girdiğinizde ilk dikkat çeken şey The Marmara Pera’nın güleryüzlü personeli oluyor. Sıcak bir hoşgeldiniz cümlesiyle resepsiyona doğru yürüyorsunuz. Arkası şapkalarla süslenmiş resepsiyon oldukça zevkli döşenmiş. Resepsiyon görevlisine kendimi tanıtıp rezervasyonum olduğunu söyledikten sonra 811 numaralı odamın anahtarını aldım. Odamın manzarasının iyi olmasına genelde önem verdiğimden, büyük bir merakla 811 numaralı odama çıktım. Odam köşe oda olduğundan harika bir Haliç manzarasına sahipti. Hem gündüz hem gece manzarası adeta İstanbul’un ne kadar aşık olunabilesi bir şehir olduğunun göstergesiydi.

The Marmara Pera'nın oda koridorları

The Marmara Pera – Koridor

The Marmara Pera - 811

The Marmara Pera – 811

The Marmara Pera - Oda manzarası

The Marmara Pera – Oda manzarası

Her otel odasında bulunması gerektiğine inandığım su ısıtıcısı, çay, kahve seti burada da mevcuttu. Bu seti görünce valizimi hemen bir kenara bırakıp kendime bir kahve hazırladım. Dışarıda buz gibi hava olmasına rağmen elimdeki sıcacık kahvemle güzel manzaranın tadını çıkarmaya başladım. Konakladığım superior oda, 22 metrekarelik ferah bir odaydı. Odanın dekorasyonu olması gerektiği minimal ve moderndi. Oda fiyatı ile sunulan hizmetin performansı dengeli bir durumda.

The Marmara Pera - İkramlar

The Marmara Pera – İkramlar

Kahvaltı

Keyifli bir uyku sonrasında uyandığımda içimden bir ses kahvaltı vaktinin geldiğini fısıldıyordu. Hemen üzerimi değiştirip lobby katında bulunan restorana gittim. Bir şeyler atıştırmak ve kan şekerimi dengelemek istiyordum. Kahvaltı alanı oldukça sakindi. Hemen kahvaltı tezgahlarına göz gezdirdim. Kahvaltıda yeteri kadar çeşitte peynir, zeytin, şarküteri ürünleri, domates, salatalık, reçel çeşitleri ve sosis, sucuk gibi sıcak kahvaltılıklar vardı. Çok büyük ve çok çeşitli bir açık büfe olmayabilir ancak ürünlerin tazeliği ve lezzetinin yerinde olması önemliydi.

The Marmara Pera'nın kahvaltı çeşitleri

The Marmara Pera – Kahvaltı çeşitleri

The Marmara Pera'nın sıcak kahvaltılıkları

The Marmara Pera – Sıcak kahvaltılıklar

Kahvaltı, oda fiyatına dahil değildi. Rezervasyon sırasında ya da sonrasında ekstra satın almanız gerekiyor. Bir çok otel artık bu şekilde çalışıyor. Sunulan kahvaltı ile kahvaltı için ödenen ücretin fiyat performans yeterliliği tartışılır, ancak bunu tartışırken The Marmara Pera’dan bahsettiğimizi de unutmamamız gerekir.

Sonuç

The Marmara Pera, hem konumu hem de sunduğu hizmet ile verdiğiniz ücreti fazlasıyla hak eden bir otel.

Share.

Leave A Reply