Nezih Bir Mekanda Brunch Keyfi: Tepe Majeur

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Geçtiğimiz haftasonu Marka Sanat‘ın davetlisi olarak Tepe Majeur‘de bir kahvaltı etkinliğindeydik. 7 kişilik küçük bir grubun davet edildiği bu kahvaltıda hem birbirinden lezzetli tatları deneme hem de bol bol sohbet etme şansımız oldu.

Tepe Majeur güneşi gördük

Güneşi gördük

Tepe Majeur Robert Koleji’nin hemen yanında bulunan Bizim Tepe’nin içinde yer alıyor. Her yanı ağaçlarla kaplı yemyeşil bir mekan. Ortada havuzun bulunduğu mekan özellikle bahar ve yaz aylarında güzel havanın tadını çıkarmak için doğru bir adres. Biz o gün biraz şansızdık. Çünkü açık havada kahvaltı yapmanını hayalini kurarken tüm hafta güzel giden hava o gün yağmura döndü. O yüzden biz dışarıda kahvaltı yapamadık. Ama olsun hiç olmazsa kahvemizi dışarıda içtik 🙂

Tepe Majeur kahve keyif

Kahve keyfi

Şimdi gelin size biraz Tepe Majeur’dan ve birçok yerde gördüğümüz kahvaltıdan daha ötesinin sunan brunch’ında bahsedeyim.

Öncelik Tepe Majeur’ün işletmeciliğini yaklaşık 30 yıldır catering sektöründe faaliyet gösteren Elchyn Catering firması yürütüyor. Fransız Bahçeleri’nde düzenledikleri eşsiz düğün organizasyonlarıyla tanınan firmanın Tepe Majeur’de sunduğu hizmette bu birikimin izlerini görmeniz mümkün. Bu tecrübe sayesinde Tepe Majeur bugün İstanbul’da düzenlenen en seçkin davetlerin en önemli adreslerinden bir tanesi.

Tepe Majeur havuz başı

Tepe Majeur

Gelelim kahvaltıya. Aslında brunch demek lazım. Çünkü sabah 10:30’da başlayan bu keyif öğleden sonra 14:30’a kadar devam ediyor. Yaklaşık 4 saat süren bu yeme içme şöleni aynı lezzetlerle devam etmiyor. Öncelikle birbirinden lezzetli kahvaltılıklara merhaba diyorsunuz. Çeşit çeşit peynirin, zeytinin, hamur işlerinin, sosis ve salam gibi çeşitli et ürünlerinin servis edildiği açık büfe tam bir ziyafet sofrası. Tüm bunlara bir de omlet ekleyin. Birbirinden güzel bu kahvaltılıkların yanına bir de taze demlenmiş bir çay veya lezzetli bir meyve suyu aldınız mı her şey tamam demektir.

Tepe Majeur kahvaltı

Kahvaltı

Siz uzun uzun kahvaltınızı yaparken Elchyn Catering’in çalışanları harıl harıl brunchın ikinci ayağı olan ve saat 12:30 sularında başlayan bölümü için hazırlıklarını yapıyor oluyor. Çünkü saatler 12:30’u gösterdiğinde artık kahvaltılıkların yerini zeytinyağlılar almaya başlıyor. Bu zeytinyağlılarla brunch devam ediyor. Her damağa hitap eden bu zeytinyağlılar ile günün keyfini çıkarmaya devam ediyorsunuz.

Tepe Majeur zeytinyağlılar

Zeytinyağlılar

Tüm bu keyifli sofranın bir de havuz başında ve yeşillikler içerisinde olduğunu düşünün. Hatta düşünmeyi de bırakıp bence en yakın haftasonu için 0 212 257 92 20 nolu telefonu arayarak rezervasyonunuzu yaptırın. Kişi başı 65 TL ücret karşılığında neredeyse tüm gün boyunca keyifli ve nezih bir ortamda lezzetli bir brunchın tadını çıkarın.

 

Share.

Leave A Reply