Seyahat Çantasında Bulunması Gereken 7 Eşya

2
Takip edin ve Paylaşın
4

Seyahat çantası hazırlamak bir yolculuğun en kritik konularından biridir. Hepimiz bu hazırlıkta her şeyi yanımıza almak isteriz. Ama ister sırtçantası isterse valiz olsun, yanımızda götüreceğimiz seyahat çantasınınbir limiti var. Bu nedenle yanımıza gerçekten ihtiyaç duyabileceğimiz eşyaları almamız önemli. Yıllarca sırtçantasıyla ve valizle seyahat etmiş birisi olarak 7 eşya benim için olmazsa olmazdır. Küçük ebatta olmalarına rağmen büyük bir işleve sahip olan bu eşyalar adeta seyahat çantamın ev sahipleridir. İşte size seyahat çantasında bulunması gereken 7 eşyanın listesi.

Victorinox Çakısı

İsviçre çakısı olarak da bilinir. İçindeki farklı özelliklere sahip çakılarla her zaman hayat kurtarıcı olmuştur. Victorinox çakısının birçok farklı çeşidi olsa da standart olan her daim sizin işinizi görecektir. Tüyo; belli periyotlarda bakım yapmanız çakınızın ömrünü uzatacaktır. Bakımı ile ilgili videolara youtubedan ulaşabilirsiniz.

Victorinox çakının fotoğrafı

Seyahat Çantası – Victorinox çakı

Minik El Feneri

Ne zaman ışığa ihtiyaç duyacağımız belli olmaz. Örneğin hosteldeki odanızda gece seyahat çantası hazırlamak zorunda kaldığınızda, tren yolculuğunuz sırasında ışıkları yanmayan bir tuvalette, gece yürüdüğünüz bir dağ yolunda ufak da olsa bir ışığa ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte bu ve benzeri durumlarda karanlıkta kalmamak için yanınızda küçük de olsa bir el feneri bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır. El fenerlerinin hem elektrik/usb ile şarj edilebilen hem de pille çalışabilen çeşitleri en kullanışlı olanlarıdır. Tüyo; el fenerini başınızda veya kolunuzda taşımanıza yardımcı olabilecek aparatınız da olursa o zaman iki elinizi de kullanmanız gereken zamanlarda daha rahat edersiniz.

şarjlı el feneri

Seyahat Çantası – El feneri

Uyku Gözlüğü ve Kulak Tıkacı

Hangimiz gürültülü bir uçak yolculuğu yapmadık, hangimiz otobüsle yolculuk yaparken arka koltuktaki çocuk yüzünden uyuyamadık ya da hangimiz apansızca açılan bir ışık yüzünden hosteldeki yatağımızdan fırlamadık! İşte tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için bir uyku gözlüğü ve bir çift kulak tıkacı yeterli. Tüyo; kulak tıkaçlarınızı birbirine bağlı olan tiplerinden seçerseniz bir tekinin uyurken kulaktan çıkarak kaybolmasının önüne geçmiş olursunuz.

Uyku maskesi ve Kulak tikaci

Seyahat Çantası – Uyku maskesi ve kulak tikaci

Flip Flops

Diğer adıyla parmak arası terlik. An gelir banyoda kullanırsınız, an gelir otel odasında veya plajda kullanırsınız. Bu yüzden ister hijyenik isterseniz rahatlık gerekçesiyle olsun yanınıza bir çift flip flops almadan seyahate çıkmayın. Tüyo; eğer sırt çantanız varsa flip flopslarınızı ön kısımlarından çantanıza asarak çantanızda yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Flip Flops zamani

Seyahat Çantası – Flip Flops

Kağıt Sabun

Seyahatler sırasında tuvalet ihtiyacımız için çoğu zaman ortak tuvaletleri kullanmak zorunda kalırız. Buralar her zaman gerekli hijyen standartlarını sağlamayabilir. Bazen tuvalet sonrası ellerimizi yıkamak için sabun bile bulamayız. Bu yüzden seyahat çantanızda kağıt sabun bulunması faydalı olacaktır. Böylece bir nebze de olsa hijyen konusunda gerekli asgari ölçüyü tutturmuş olabilirsiniz. Tüyo; kağıt sabunlar kutularına sıkı bir şekilde yerleştirildiği ve ayrıca su ile temaslarında hemen eridiği için sabunlarınızı mümkün olduğunca tuvalete girmeden önce hazırlamanızı öneririm.

Kağıt sabunlar

Seyahat Çantası – Kağıt sabun

Şifreli Kilit

Seyahatlerimiz sırasında kimi zaman eşyalarımızı bir yerlerde bırakmak zorunda kalıyoruz. Bu durumlarda çoğu zaman kilitli dolaplar kullanabiliyor olsak da kimi zaman kilit konusunda sorunlar yaşayabiliyoruz. Bunun çözümü yanınızda kendi kilidinizi taşımaktan geçiyor. Tüyo; anahtar yerine 4 şifreli kilitleri tercih ederseniz anahtarın kaybolması riskini önüne geçmiş olursunuz.

Şifreli kilit örneği

Seyahat Çantası – Şifreli kilit

Su Geçirmez Çanta

İster yaz isterse kış mevsimi olsun seyahatiniz sırasında yanınızda mutlaka su geçirmez özelliği olan bir torba bulundurun. Bu torbanın içine elektronik eşyadan paranıza kadar birçok şey koyabilirsiniz. Böylece yağmur veya deniz suyu gibi birçok etmenin eşyalarınızı ıslatmasının önüne geçmiş olursunuz.

Su geçirmez çanta örnekleri

Seyahat Çantası – Su geçirmez çanta

Share.

2 Comments

Leave A Reply