Peru Seyahati Tur Programı

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Aşağıda Peru Seyahati Tur Programının detaylarını görebilirsiniz. Turun detaylarını okuduğunuzda bu seyahatin Machu Picchu başta olmak üzere Peru’nun en önemli turistik destinasyonlarını kapsadığını göreceksiniz. Eminim bu seyahate gidecek olanlar hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar.

Tur programına geçmeden önce bu seyahatin 3 sponsoru olduğunu söylemem gerekiyor: Peru Ticaret Ataşeliği İstanbul ofisi, AirFrance Türkiye ofisi ve Viajes Pacifico tur operatörü. Her 3 sponsora da destekleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sponsorlarımızın hangi konularda sponsor olacağına ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz. Söz konusu sponsorlukları okuduğunuzda sizin sadece Peru Seyahati Koşullarında bahsedilen masraflardan (sigorta, yurtdışı çıkış harcı gibi) bir takım masraflardan, seyahat boyunca yapacağınız kişisel harcamalardan, akşam yemeklerinden, öğle yemeklerinden (5. Gün hariç), turun 6. gününde tercihe bağlı olarak Machu Picchu’ya 2. kez gidilmek istenmesi durumundaki masraflarından sorumlu olduğunuzu göreceksiniz. Diğer bir ifadeyle, sponsorlarımız bu seyahatin birçok kalemini sizler için yerine getirecek. İşte size detaylı sorumlulukları:

  • Uluslararası Uçak Ulaşımı: İstanbul – Peru ve Peru – İstanbul uçuşları Air France tarafından karşılanacaktır.
  • Peru İçi Uçak Ulaşımı: Peru’da gerçekleştirilecek Lima – Cusco ve Cusco – Lima uçuşları Peru Ticari Ataşeliği İstanbul ofisi tarafından karşılanacaktır.
  • Peru İçi Diğer Ulaşımlar: Tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır.
  • Transferler: Havaalanı ve otel transferleri tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır.
  • Konaklamalar: Tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır. 3 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklanacaktır.
  • Yemekler: Tüm kahvaltılar ve 5. gündeki öğle yemeği tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır. Diğer öğle yemekleri ve akşam yemekleri seyahat eden kişilerin kendileri tarafından karşılanacaktır.
  • Müze Girişleri: Tüm müze girişleri tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır. 6. gün isteğe bağlı olarak Machu Picchu 2. kez ziyaret edilmek istenirse, o zaman bu tur ekstra olarak değerlendirilecektir. Bu durumda, ikinci ziyarete ilişkin Machu Picchu ulaşım ve giriş masrafları kişilerin kendileri tarafından karşılanacaktır.
  • Şehir Turları: Tur operatörü Viajes Pacifico tarafından karşılanacaktır.
  • Yukarıda sayılan hususlar dışında kalan tüm kişisel harcamalar kişilerin kendileri tarafından ödenecektir.

Machu Picchu – Peru

1. GÜN: LİMA | DAHİL: HERHANGİ BİR YEMEK DAHİL DEĞİL

Lima’ya varış, havaalanında karşılama, otele transfer. Öğleden sonra, Lima sokaklarında ve meydanları boyunca tur yapılacak. Turumuza, muazzam Pasifik Okyanusu manzarasına sahip Miraflores’de bulunan “Love Park”tan başlayıp, sonrasında Lima kültürünün tören merkezi olan Huaca Pucllana’ya doğru devam edeceğiz. Bundan sonra, Devlet Sarayı ve Belediye Sarayı’nın bulunduğu Ana Meydan’a (Main Square) gidiyoruz. Katedrali ziyaret edecek, San Martin de Porras’ın ve San Rosa de Lima’nın 17. yüzyılda yürümek için kullandıkları koridorları ve bugünkü kalıntıları boyunca Santo Domingo Manastırı’nı keşfedeceğiz.

2. GÜN: LİMA | DAHİL: KAHVALTI

Şehri keşfetmek için serbest zaman.

3. GÜN: LİMA/CUSCO | DAHİL: KAHVALTI

Havaalanına transfer ve Cusco’ya uçuş. Varış sonrası havaalanında karşılama ve otele transfer. Öğleden sonra, sahip olduğu panaromik şehir manzarasının tadını çıkarmak için San Cristobal Meydanı’nın ziyaretiyle şehir turumuz başlıyor. Ardından, yerel lezzetlerin içinde kaybolmak ve bölgede üretilip tüm şehre satılan yerel ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için San Pedro Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Bundan sonra, bizi tüm görkemiyle Korikancha tapınağı karşılayacak; Quechua’daki ismi “Altın Muhafaza” anlamına gelen bu tapınak altın kaplı duvarlarıyla bizi büyüleyecek. Sonrasında, Santo Domingo Kilisesi’nin ziyaret edilmesi var. Zanaatkarlar mahallesi San Blas’tan Hatun Rumiyoc caddesine doğru yürüyeceğiz. Bugünlerde Başpiskopas Sarayına evsahipliği yapan Inca Roca Sarayı’nda ve meşhur 12 Angle Stone’da duracağız. Kathedrali ve değerli ve muhteşem koloniyel dönemi eserlerini görmek için Ana Meydan’a doğru yürüşümüze devem edeceğiz.

4. GÜN: CUSCO | DAHİL: KAHVALTI

Sabah kalabalıktan uzaklaşacak, devasa yapıların büyük ve etkileyici kalesi, ayrıca mükemmel şekilde harmanlaşmış muhteşem manzaralarla çevrili Sacsayhuaman’ı ziyaret edeceğiz. Maceramız, bir kaya mağarasında gömülü olan kurban sunağını görmek için Inca Shrine Qenqo ile devam edecek. Son olarak Puca Pucara seyir noktasına ve Andean Cosmo tarzının temel direklerinden biri olarak kabul edilen etkileyici mimari bilginin anıtı Tambomachay’a varacağız. Öğleden sonra, şehri keşfetmek için serbest zaman.

5. GÜN: CUSCO/MACHU PICCHU | DAHİL: KAHVALTI ve ÖĞLE YEMEĞİ

Dünyanın 7 Harikasından birini görmeye trenle gidecek, sezona bağlı olarak, Poroy tren istasyonunu veya Ollantaytambo tren istasyonunu kullanacağız. Urubamba Nehri’nin ve kanyonunun eşsiz manzaraları arasında ilerleyen dolambaçlı yoldan Aguas Calientes istasyonuna varacağız ve burada Machu Picchu’ya giden otobüslere binmemizde bize yardımcı olacak ekip arkadaşlarımızla buluşacağız. Inkaların Kayıp Şehri Machu Picchu, terasları, tören tapınakları, merdivenleri ve kentsel alanlarıyla bizi şaşkına çevirecek. Rehber eşliğindeki gezi sonrasında bölgedeki restoranlardan birinde öğle yemeği yiyeceğiz. Machu Picchu veya Aguas Calientes’deki otellerden birinde konaklayacağız.

6. GÜN: MACHU PICCHU/CUSCO | DAHİL: KAHVALTI

Machu Picchu’ya giriş biletleri sınırlıdır. Eğer 2. kez Machu Picchu’ya gitmek istiyorsanız, size önerimiz, yoğunluk veya yerel ulaşılabilirlik sıkıntısı nedeniyle oluşabilecek herhangi bir aksaklığı önlemek adına tüm tur programı rezerve edildikten sonra giriş biletlerini almanız. Machu Picchu’ya yapılacak bu ek ziyarette Intipunku (Güneş Kapısı) ve kalenin Inca Trail girişini görebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla macera arayan ve Huayna Picchu’yu ziyaret etmek isteyenlerin, bu dağa günlük sadece 400 kişinin tırmanmasına izin verildiğini ve biletlerini önceden almaları gerektiği bilmeleri önemli. Belirlenen saatte Cusco’ya dönüş ve otele transfer. Gece Cusco’da konaklama.

7. GÜN: CUSCO/LIMA | DAHİL: KAHVALTI

Dönüş yolculukları.

PERU SEYAHATİ KOŞULLARINA ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

PERU HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Share.

Leave A Reply