Pembe Top Sahada / Anadolu Efes – Real Madrid Maçı

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Bugün Turkish Airlines Euroleague’de maçlar başlıyor. Avrupa’nın en iyi basketbol takımlarının yer aldığı ligde muhteşem karşılaşmalar var.  Bugünün en dikkat çeken karşılaşması ise Anadolu Efes – Real Madrid maçı. Sinan Erdem Spor Salonu’da saat 20:00’de başlayacak maçı diğer maçlardan farklı kılan nokta müsabakanın Pembe Top Sahada ile başlayacak olması.

Peki nedir bu Pembe Top Sahada projesi?  Bu proje, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen bir proje. Anadolu Sağlık Merkezi’nin Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirdiği Pembe Top Sahada projesinin “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan Ekim ayında düzenleniyor olması da önemli. Pembe Top Sahada projesi dördüncü kez gerçekleştirilecek. Proje çerçevesinde Anadolu Efes – Real Madrid karşılaşmasının hava atışını başarılı oyuncu Elçin Sangu, Pembe Top ile yapacak.

Pembe Top Sahada

Pembe Top Sahada

Her yıl 1 milyon 400 bin kadın meme kanseri tanısı alıyor. ABD’de her 8, Avrupa’da ise her 10 kadından birinde görülen meme kanseri, kanserden ölümlerin yüzde 14’ünden sorumlu tutuluyor. Erken tanı ise tedavi başarısında hayati önem taşıyor. Bu nedenle, konuyu sürekli gündemde tutmak ve farkındalık yaratmak bakımından bu proje çok önemli. Aslına bakarsanız bu konuda yapılan tüm projeleri ayakta alkışlamak gerekiyor. Bu arada Pembe Top Sahada projesi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler https://www.anadolusaglik.org/pembe-top-sahada internet sitesini tıklayabilirler 🙂

Bu önemli karşılaşmanın bilet fiyatları 22 TL ile 75 TL arasında değişiyor. Biletleri www.tixbox.com.tr sitesinden veya tixbox gişelerinden alabiliyormuşsunuz. Eminim ki bu akşam basketbolseverler Sinan Erdem Spor Salonu’nu dolduracak ve Anadolu Efes’e destek verecektir.

 

Share.

Leave A Reply