İskender Kebab (Kasap Osman)

0
Takip edin ve Paylaşın
4

İSKENDER’İN İSTANBUL’DAKİ ADI: KASAP OSMAN

Hiç kuşkusuz İskender Kebabı, bu toprakların en meşhur lezzetlerinden birisi. Her ne kadar İskender Kebabı deyince herkesin aklına Bursa ve Mehmet oğlu İskender Efendi gelse de bugün artık Türkiye’nin hemen hemen tüm coğrafyalarında İskender Kebap’ı yenilebilmektedir. Bir Karadenizli olarak çocukluğumun en önemli fast food yiyeceklerinin başında dönerin geldiğini düşünürseniz, bu bu coğrafyanın herhangi bir noktasında İskender Kebabı görmek sizi şaşırtmamalı.

Doğal olarak İstanbul da birçok iskender kebabı restoranının bulunduğu bir şehir. İstanbul’da İskender Kebap’ıyla meşhur birçok büyük restoranın dışında müşterilerine daha mütevazi şekilde İskender Kebap’ı sunan restoranlar da bulmak mümkün. İşte ben sizi İstanbul’daki en iyi İskender Kabap’larından birisini yiyebilmeniz için mütevazi bir restorana götürüyorum. İstanbul’un en önemli semtlerinden birisi olan Sirkeci’deki Kasap Osman Restoran’ındayız.

Sirkeci’de bulunan Kasap Osman sürekli hareketli olan bir bölgenin en başarılı restoranlarından birisi. Eğer Kasap Osman’daki İskender Kebap’ını diğer restoranlardaki iskender kebabından ayıran temel neden nedir diye soracak olursanız, size vereceğim ilk cevap kebabın sunuş şekli olacaktır. Etin tadı tabi ki önemli, ama zaten Kasap Osman bu konuda yılların tecrübesine sahip. Ama bence buradaki İskender Kebap’ını diğer restoranlardaki kebaptan ayıran en temel unsur kebabın sunum seşkli.

Kasap Osman’da İskender Kebap’ı diğer birçok restorandakinden aksine seramik bir tabakta değil, toprak bir kap içerisinde servis ediliyor. Bu toprak kap içerisine serilen pide parçalarının üzerine pişmiş döner eti konuyor, yanında da domates ve biber eklenip domates sosu eşliğinde fırınlanıyor. Birkaç dakika fırında kalan kebapın hem pideleri daha kıtır oluyor hem de domates sosu ve etin lezzeti tüm pideye yayılmış oluyor. Böylece ortaya tam bir lezzet harikası çıkıyor. Yanına konulan yoğurdu ile ile birlikte toprak kapla servis edilen bu şahane lezzet masanıza geldiğinde de sizin için geriye sadece oturup bu lezzetin tadını çıkarmak kalıyor.

Oldukça kolay bir ulaşıma sahip bu Kasap Osman’da hem restoranın içinde hem de dışında oturmak mümkün. Hızlı servisiyle sizi tatmin edecek olan Kasap Osman’da diğer kebap türleri de bulunsa da öncelikle İskender Kebabı’nı denemeyi ihmal etmeyin. Şimdiden afiyet olsun.

Adres :Hocapaşa Sokak No:20 Sirkeci-İstanbul
Telefon :+90 212 519 32 16
Internet : www.kasaposman.com.tr

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply