Margarita Adası’nda 3 Lezzet Alternatifi

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Uçağınız yavaşça Margarita Adası’na inerken muhtemelen bu adanın ne kadar da büyük olduğunu düşüneceksiniz. Üzerinde farklı yerleşim bölgeleri bulunan Margarita Venezuela’nın en büyük adası. Denizden ve güneşten bolca faydalanabileceğiniz bu adada yemek konusunda tatmin edici alternatifler de var. İşte kısa ada seyahatim sırasında tecrübe ettiğim ve aklımda kalan ada lezzetleri.

Margarita Adası

Margarita Adası

ICTC Margarita (Instituto Culinario y Turistico del Caribe)

ICTC bir yemek sanatları okulu. Adanın Asucion isimli kasabasında bulunuyor. Kurucusu Venezuela’nın ünlü şeflerinden Sumito Estevez. 54 öğrencisi bulunan okulda dersler 3 seviye şeklinde veriliyor. Buradan yetişen gençlerin gastronomi konusunda çok büyük hayalleri var. Okul içerisinde bir de 25 kişilik bir restoran bulunuyor. Her gün öğle yemeği servisi verilen restoranda mönü sürekli değişiyor. Ortalama 3 TL ödediğiniz yemeklerin hem lezzeti hem de sunumu bir hayli güzel. Kesinlikle denemenizi öneririm.

ICTC Margarita

ICTC Margarita

 

Sumito Estevez

Sumito Estevez ile birlikte

 

3

Gaspacho Margariteno (domates, salatalık ve közlenmiş biber)

 

Chicarron de Tajali

 

Vanilyalı dondurma ile servis edilen Hindistan Cevizi Tatlısı ve Rom

Vanilyalı dondurma ile servis edilen Hindistan Cevizi Tatlısı ve Rom

Asapado Mariscos

Margarita adası Venezuela’nın deniz ürünleri açısından zengin bir bölgesi. Bu nedenle adada deniz ürünlerinden yapılmış yiyecekleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Onlardan bir tanesi de içinde minik bir yengeç, ahtapot, kalamar, karides, midye ve pirinç ile sebze bulunan “Asopado de Mariscos” çorbası. Çorba ve ana yemek arasında bir lezzet olan yemeğin lezzeti bir hayli güzel. Ortalama 10 TL fiyatı olan bu yemeği Pampatar bölgesinde bir balıkçı restoranında bulabilirsiniz.

Asapado Mariscos

Asapado Mariscos

Empanada

Adanın kahvaltı önerisi bir hayli basit Playa de Pampatar plajının başında sokak büfeleri bulunuyor. Bu büfeler tam bir sokak lezzeti cenneti. O yüzden yapmanız gereken bu büfelere gitmek ve empanada siparişi vermek. Venezuela’nın genelinde tavuk veya etle hazırlanan empanadalar söz konusu Margarita adası olunca balıkla hazırlanıyor. Bir hayli lezzetli olan bu empanadalar ve yanında papelon ile güne başlayabilirsiniz. Pişman olmazsınız.

Empanada

Empanada

 

Büfeler

Büfeler

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply