Lyon’un En Yüksek Binalarından Birinde Uyumak

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Birçok Avrupa ülkesi gibi Lyon da düz bir arazi üzerine kurulmuş bir şehir. Böyle bir şehirde yürümek de gezmek de oldukça rahat  ve keyifli. Bu tür düz şehirlerde keyif aldığım bir diğer şey de yüksek bir noktadan şehri izlemek. Bunun için de genelde şehre yukarıdan bakan bir tepeye çıkarsınız. Ama Lyon için biz başka bir alternatif bulduk; Radisson Blu Hotel Lyon. Gelin şimdi Lyonda Nerede Kalınır sorusunun kaliteli bir cevabını birlikte bulalım.

lyonda nerede kalinir 11

 

Lyonda Nerede Kalınır

Radisson Blu Hotel Lyon

Fransa’nın bir turizm cenneti olması nedeniyle ülke genelinde konaklama konusunda pek sıkıntı yaşamıyorsunuz. Biz de Lyon için otel ararken şehirdeki konaklama çeşitliliğini çok net bir şekilde gördük. Çünkü şehirde konaklayabileceğiniz birçok farklı segmentte otel bulunuyor. Biz konaklamamızı farklı bir tecrübeye çevirmek için bu alternatifler arasından Radisson Blu Hotel Lyon’u seçtik. Çünkü bu otel Lyon’un en yüksek binalarından bir tanesinin tepesinde bulunuyor.

32. Katta Bulunan Resepsiyon

Evet, yanlış okumadınız. Radisson Blu Hotel Lyon’un resepsiyonu 32. katta. Aslında bunun nedeni otelin Lyon’un en yüksek binalarından birinin en üst katlarına kurulmuş olması. Diğer bir ifadeyle, otelin alt katları birer iş merkezi iken üst katları otel olarak kullanılıyor.lyonda nerede kalinir 8

Otel girişi ile iş merkezi girişi farklı kapılardan yapılıyor. Bu sayede aynı binayı kullanıyor olsanız da binadaki beyazyakalı çalışanlar ile karşılaşmıyorsunuz. Siz binaya girdikten sonra asansörle direkt 32. kata çıkıyor ve göreceğiniz manzarayı düşünmekten kendinizi alamıyorusunuz.

Resepsiyon geniş bir avlu içerisinde yer alıyor. Kafanızı yukarı doğru kaldırdığınızda az önce binanın dışından gördüğünüz yüksek çatıya ne kadar da yakın olduğunuzu görüyorsunuz. Biz check-in işlemlerimizi yaparken bir an önce odamıza gitmek ve muhteşem Lyon manzarasını görmek için için sabırsızlanıyorduk.

lyonda nerede kalinir 9

37 Kattan Lyon Manzarası

Odamız 37. kattaydı. Bu yükseklik birazdan adım adım gezeceğimiz Lyon’a yukarıdan bakmak için yeterliydi. Merak içindeydik. Bir an önce odaya gitmek ve manzaranın tadını çıkarmak istiyorduk. Odaya girer girmez ben de Saynur da soluğu cam kenarında aldık. Aman Yarabbi. Bu nasıl bir güzellik 🙂 Şehir resmen ayaklarımızın altında. Birbirimize bakıp “Kahve?” dedik. Kalp kalbe karşıydı 🙂 Hemen birer kahve hazırlayıp manzaranın tadını çıkarmaya başladık.

lyonda nerede kalinir 3

Bu manzara sadece gündüz değil, güneş batarken de güneş doğarken de muhteşem. Lyon gibi güzel bir şehre yukarıdan bakabilmek, güneşin batışını ve doğuşunu izleyebilmek bizim için büyük bir şanstı.

Radisson Blu Hotel Lyon

Radisson Blu Hotel Lyon

Kahvaltıya Buyrun

Resepsiyonun bulunduğu kat ayrıca bir kafeye ve restoran bölümüne de ev sahipliği yapıyordu. Bu sayede kahvaltımızı Lyon manzarası eşliğinde yapma şansımız oldu. Otelin kahvaltı menüsü oldukça geniş. Kruvasanlardan, Fransız peynirlerine, organik reçellerden, taze sıkılmış meyve sularına kadar her şey menüde mevcut. Saynur beni frenlemese eminim ki ben bu kahvaltılıklardan en az 7-8 tabaklı bir masa kurardım. Ama neyse ki yanımda o var ve yediklerime dikkat edebiliyorum.

lyonda nerede kalinir 1

lyonda nerede kalinir 5

Odalar

Otel binasının yuvarlak olması sayesinde tüm odalar Lyon manzarasının keyfini çıkarıyor. Bu durum oldukça güzel. Bir şehir oteli sadeliği ve konforunda otelin odaları ultra lüks beklentilerden uzak, sadeliğin ve kullanışlığın önemsendiği şekilde tasarlanmış. Odalarda bulunan kahve makinaları konaklamanızı daha keyifli hale getiriyor. Bizim odamız özelinde odaların temiz ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

lyonda nerede kalinir 6 lyonda nerede kalinir 10

Hizmet

Otele giriş yaptığımız andan itibaren otel personelinin sıcak ve samimi yaklaşımı bizi çok etkiledi. Kaldığımız süre boyunca her sorumuza sıkılmadan ve büyük bir titizlikle cevap veren personel bir kez daha Radisson Blu markasının gücü gösteriyordu.

Lokasyon

Radisson Blu Hotel Lyon şehrin merkezi bölgelerinden birinde yer alıyor. Şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek ulaşmanız mümkün.

lyonda nerede kalinir 4

Ayrıca otelin, Lyon’un en önemli ulaşım noktalarından Gare de Lyon Part-Dieu isimli tren garına sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunması otele ulaşmayı kolaylaştırıyor. Örneğin havaalanında otele gelmek için Rhoexpress trenine binip son durağında (Gare de Lyon Part-Dieu) inmeniz yeterli.

Otel hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayın

Share.

Leave A Reply