Kedi Tıraşı – Pukka Gezici Pet Kuaför

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Kedi Tıraşı. Her yaz mevsiminde bizim evde benzer manzaralar görülür. Mevsimin değişmesi ve günlerin ısınmasıyla Odin, yani bizim beyaz kedimiz, kendisini evin en serin yerlerinde yere atar, o uzun tüylerinin ısısından kurtulmak ister. Biz de bunu görür görmez tamam deriz kedi tıraş vakti geldi.

Odin’i daha önce farklı yerlerde tıraş ettirmiştik. Ama Ataköy’e taşındıktan sonra hiç tıraş ettirmemiştik. O yüzden Ataköy’de kedi tıraşını en iyi neresi yapar diye araştırırken karşımıza bambaşka bir hizmet çıktı. Pukka Gezici Pet Kuaför.

kedi tirasi 1

Odinin kedi tıraşı – Pukka Gezici Pet Kuaför

Kedi Tıraşı – Pukka Gezici Pet Kuaför

İsminden de anlaşılacağı üzere Pukka Gezici Pet Kuaför sabit değil gezen bir pet kuaför. Nasıl mı? Koca bir beyaz arabayı alıp içini pet kuaförüne dönüştürmüşler. İçinde hem hayvanları tıraş etmek için bir masa hem de daha sonrasında yıkamak için bir banyo bölümü var. Anlayacağınız bir veteriner kliniğinde hayvanlarımızı tıraş ederken kullandıkları ne varsa bu aracın içinde var.

kedi tirasi 2

Tırnaklar kesiliyor

Böyle olunca biz de Pukka Gezici Pet Kuaförü deneyelim dedik. Aradık ve randevu aldık. Belirlediğimiz gün ve saat geldiğinde evimizin önünde oldular. Hemen Odin’ia alıp apartmanın önünde bizi bekleyen araca gittik. Merhabalaşıp tanıştıktan sonra nasıl bir kedi tıraşı istediğimizi anlattık. Kısa bir fikir alışverişi sonrasında tıraşa başladılar.

kedi tirasi 3

Ekip 3 kişi. Ekipteki 2 kişi hayvanın tıraşından bir kişi de fotoğraf çekimi ve diğer desteklerden sorumlu. Gayet profesyonel bir ekip işi. Tıraş boyunca isterseniz siz de arabanın içinde bulunabiliyorsunuz. Bizim kedi tıraşı yaklaşık 25 dakika sürdü. Elbette bu süre hayvandan hayvana değişebiliyor. Tıraş boyunca Odin  çok rahattı. Zaten ekip de hayvanın rahatı ve konforu için gerekli özeni gösteriyordu. Bu arada hayvanın tıraşı sırasında anestezi kullanmamaları da bizim için önemliydi.

kedi tıraşı 4

kedi tıraşı 5

Profesyonel ellerde Odin’in tıraş edilmesini izlerken bizim içimiz oldukça rahattı. Bu sırada Odin’in fotoğraflarının çekilmesi de güzel bir bonustu. Şimdi elimizde Odin’in tıraşına ait fotoğraflar var. Açıkcası biz memnun kaldık, belki siz de denemek istersiniz diye aşağıya Pukka Gezici Pek Kuaförü hakkında aklınıza takılabilecek soruları cevaplarıyla birlikte  bırakıyorum 🙂

kedi tıraşı 6

Ve Mutlu Son 🙂

Sorular – Cevaplar

1) Ekibin Tecrübesi Nedir?

Bize verilen bilgiye göre ekibin pet kuaförlük tecrübesi 15 yıl.

2) Nerelerde Hizmet Veriyorlar?

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında gezici olarak hizmet veriyorlar. Silivri, Çatalca ve Şile hariç İstanbul’un tüm ilçelerine gidiyorlar.

3) Verdikleri Hizmetler Nelerdir?

Sizin adresinize gelerek küçük dostlarınızın deri ve tüylerinin sağlıklı olması ve güzel görünmesi için ihtiyaç duyduğu tüm kuaförlük işlemlerini yapıyorlar. Hizmetleri arasında makine tıraşı, makas tıraşı, banyo, rötuş, tarama, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği ile anal kese kontrolü yer alıyor.

Tırnak bakımı ve göz-kulak temizliği diğer hizmetlerimize ek olarak veriliyor, ayrıca verilmiyor. Kediler için banyo hizmetleri yok. Köpeklerde ise bu hizmet var.

Bu hizmetleri özel tasarlanmış araçlarının içinde veriyorlar.  Araçlarının içinde; köpeğinizin her mevsim sıcak su ile yıkanabilmesi için termosifon, hayvanlar için özel olarak tasarlanmış kurutma makinesi, çevreyi temiz tutmak için atık su tankı, sağlıklı ve hijyenik bir ortam için sterilizasyon makinesi, her şartta elektrik sağlayan jeneratör bulunuyor.

4) İşlemler Esnasında Anestezi Kullanıyorlar Mı?

Hiçbir şekilde anestezi işlemi yapmıyorlar. Bazı kediler gergin olabiliyormuş, o nedenle sahiplerine Sedapet kullanmalarını tavsiye ediyorlar. Onun dışında gerekli durumlarda, en yakında bulunan veya sizin yönlendireceğiniz veteriner kliniğinde işlem uyguluyorlarmış.

5) Hangi Gün ve Saatlerde Hizmet Veriyorlar?

Haftanın 6 günü 08.00 – 20.00 saatleri arasında randevulu sistem ile hizmet veriyorlar.

6) Bu Hizmetin Ücreti Nedir?

Aslında ücretler evcil hayvanınızın kedi veya köpek olmasına, köpek cinsine, hizmet türüne ve bulunduğunuz ilçeye göre değişmektedir. Makine tıraşı ortalama 1 saat sürerken, makas tıraşı 1-2 saat sürüyormuş.

7) Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Telefon Var Mı?

Olmaz mı. Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için  (0541) 410 45 45 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Yoğunluklarından dolayı, istediğiniz tarihten birkaç gün önce randevu almanız gerekiyor. Ayrıca, randevu iptal talebinizi 24 saat önceden bildirmenizi bekliyorlar.

Share.

Leave A Reply