Karaköyde Köfte Yemek İstersen

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Bakmayın siz onun unutulmuş ve harap binalarla dolu sokaklarına, Karaköy İstanbul’un en köklü semtlerinden birisidir. Son dönemde artan ilgiden dolayı Karaköy hızla eski şaşalı günlerine dönüyor. Her gün yeni bir mekanın açıldığı bu semtte ben size bir köfteciden bahsetmek istiyorum.

The restaurant

Karaköy Limanının kapısının açıldığı Maliye Caddesi üzerinde yer alan bu köftecinin adı Meşhur Köfteci Sami Usta. Sami Ustalı’ğın köftecilik deneyimi eskilere dayanıyor. Bursa’da çırak ve usta olarak geçirdiği uzun yıllardan sonra 1983 yılında köfteseverlerle Karaköy’de buluşmuş. O gün bugündür de Karaköylülere ve Karaköye yolu düşenlere lezzetli köftelerini sunmaya devam ediyor.

Inside of the restaurant

Uncooked meatballs

Farklı çeşitlerde et ürünü sunan restoranın en önemli kozu İnegöl köfteleridir. Siz de ilk gidişinizde bu lezzeti denemelisiniz. İster 1 isterseniz 1.5 porsiyon yiyin ama bu köftelere doymanız mümkün değil. Ben doyamadım.

İnegöl Meatball

20140614_160502

Köftenizin yanına sos da isteyin. Ancak unutmadan söyleyeyim eğer acıya sevdalıysanız bu sos size tatlı gelecektir. O yüzden acı tercihinizi sosunuz için mutlaka belirtin. Köftenizin yanına ise piyaz söylemek ise tamamen size kalmış.

Me and Sami Usta

Karnınızı doyurduktan sonra kendinizi Karaköy’ün ara sokaklarına bırakın ve bu semtin tadını çıkarın.

Adres: Maliye Cad. No:11 Karaköy/Beyoğlu İstanbul

Telefon: +90 212 243 79 86

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply