Karadeniz Pidesinin Cazibesi

0
Takip edin ve Paylaşın
4

MÇC Lider Pide 1991 yılında Ahmet Zor tarafından kurulmuş. Şu an işin başında Ahmet Zor’un 3 oğlu, Metin, Çetin ve Cemil Zor var. Restoranın isminin başındaki MÇC harfleri de 3 kardeşin isminin ilk harflerinden geliyor.

MÇÇ Lider Pide’nin mönüsü Trabzon usulü pidelerden oluşuyor. Pidelerin yapımında kullanılan malzemeler Trabzon’dan geliyor. Bunun önemini pidelerinizi yerken daha iyi anlıyorsunuz.

All ingredients are from Trabzon

Restoranın mönüsünü incelediğinizde 5 çeşit pide görüyorsunuz; Sucuklu Pide, Karışık Pide, Kavurmalı Pide, Kıymalı Pide, Peynirli Pide. Tüm pide siparişlerinize isteğinize göre yumurta da ilave edilebiliyorlar ki ben kesinlikle ilave ettirmenizi öneriyorum. Bana göre yumurta bu pidelerin tamamlayıcı malzemesi. Pidelerinizle birlikte tereyağı getiriyorlar. Tereyağınızı pidenize sürün ve has tereyağının pidenize kattığı lezzet ve kokunun tadını çıkarın.

Stone Oven

Ben kavurmalı ve peynirli pideyi denedim. Tabi ki üzerinde yumurtası da vardı. Hem etin, hem peynirin hem de hamurun tadını oldukça beğendim. Bu yemek turumda bana sevgili dostlarım Orkun Özkan ve Tuba Özkan da eşlik etti. Orkun’un sipariş ettiği kıymalı pidenin de tadına baktım. Tek kelimeyle buranın kıymalı pidesi de müthiş.

Orkun Özkan and Tuba Özkan

Karadeniz’in eşsiz pidelerine ev sahipliği yapan Trabzon’un pidelerini İstanbul’da denemek istiyorsanız mutlaka MÇC Lider Pide’yi ziyaret edin.

Mixed Pide (with fried meat, cheese and egg)

Not: Pidenin lezzetine varmak için benden ufak bir öneri. Sakın pidenizin yanında ayran içmeyin. Çünkü yoğurt pidenin lezzetini bastıracak ve pideden alacağınız lezzeti azaltacaktır. Benim tavsiyem bir şey içmemeniz, ama eğer ki bir şey içecekseniz tabi ki çay için. Afiyet olsun 🙂

Kıymalı Pide (with minced meat)

Tepeüstü Merkez: Ihlamurkuyu Mahallesi Poyraz Caddesi No:36 Tepeüstü/Ümraniye İstanbul

Telefon 1: +90 216 314 51 12

Tepeüstü Şube: Ihlamurkuyu Mahallesi Poyraz Caddesi No:17 Tepeüstü/Ümraniye İstanbul

Telefon 2: +90 216 526 63 61

Çırçır Korusu Şubesi: Çırçır Korusu Tesisler Mevki (Trabzon Park) Tepeüstü/Ümraniye İstanbul

Telefon 3: +90 216 611 13 61

Açık olduğu saatler: Haftaiçi (11:00 – 23:00)

                                                Cumartesi (10:00 – 23:00)

                                                Pazar (08:00 – 23:00)

Websitesi: www.liderpide.net

This post is also available in: İngilizce

Share.

No Comments

Leave A Reply