İstanbul’un Şubat Ayı Etkinlik Haritası

2
Takip edin ve Paylaşın
4
Ocak ayı İstanbul’da oldukça hareketli geçti.
Gösterime giren yeni filmler, konserler, sahne gösterileri, sergiler ve daha niceleri.
(Şubat ayını okumadan önce Ocak ayına bir göz atmak isterseniz tıklayınız.)
Şubat ayının da benzer geçeceğini söyleyebilirim.
Bu ay yapabileceklerimizin içinden bir kısmını sizler için seçtim.
Önerilerim doğrultusunda kendinize keyifli bir Şubat Etkinlik Haritası çıkarabilirsiniz.
Eğer sizlerin de önerisi varsa onları da duymak isterim.
Şimdiden keyifli bir yeni ay dilerim.

Şubat Ayının 3 Yerli Filmi

Bu ay birçok yerli film gösterime girecek olsa da bunlar içerisinde 3 tanesi dikkat çekiyor.

Fırıldak Ailesi

Türk yapımı bir animasyon. Her gün gördüğümüz ve çoğunlukla da bir parçası olduğumuz gündelik diyalogların Orta Çağ dünyasında yaşandığını düşünün. Sabri Fırıldak ve arkadaşlarının köyün kaçırılan kadınlarının arkasından giderken kendilerinin buldukları büyülü ormanda başlarına olmadık işler gelir. Aydınlıkla karanlığı bu savaşını kim kazanacak dersiniz 🙂 Seslendirenler arasında Mahmut Tuncer, Yılmaz Vural, Eser Yenenler, İbrahim Büyükak gibi ünlü isimlerin olduğu Fırıldak Ailesi 3 Şubat’ta sinemalarda.

Fırıldak Ailesi film afişi

Şubat – Fırıldak Ailesi filmi

Recep İvedik 5

Serinin 5. filmi gösterime giriyor. Şahan Gökbakar’ın yarattığı “Recep İvedik” tiplemesi daha önce gişede oldukça iyi bir performans sergilemişti. Bu kez de aynı başarıyı göstermesi bekleniyor. Filmin konusuna gelince; Eurasia atletizm yarışmalarına katılacak Türk Milli takımının sporcuları rahatsızlanınca Recep İvedik görevi üstlenir. Katıldığı tüm müsabakalarda kendi tarzıyla mücadele etmeye çalışan Recep İvedik’in başından komik olaylar geçecektir. Ayın 16’ında gösterime girecek olan filmin fragmanı için tıklayın.
recep ivedik 5'in afişi

Şubat – Recep İvedik 5 filmi

Cereyan

Her şey psikoloji öğrencisi Aylin’in geceleri internet üzerinden insanlara terapi uygulamasıyla başlar. Bu insanlar arasında Cavit isimli biri intihara meyilli bir hastadır. Buna engel olmaya çalışan Aylin bir gün Cavit ile tanışır. Ancak bu tanışma sonrasında işler pek de Aylin’in istediği şekilde gelişmez. Gerilim türündeki bu filmin başrollerini Pınar Bibin, Murat Yatman ve Salih Bademci paylaşıyor. Film 24 Şubat’ta sinemalarda. Filmin fragmanı için tıklayın.
Cereyan film afişi

Şubat – Cereyan filmi

Şubat Ayının 3 Yabancı Filmi

Bu ayın dikkat çeken yabancı filmleri

Halka 3 (Rings)

Efsane geri dönüyor. Yayınlanan ilk iki film ile hafızalarımızda yer etmiş halka filminin bu yeni bölümünde korkuyu yeniden yaşıyoruz. Genç bir kızın 7 gün içerisinde kaybedeceği hayatının korkusuna tanıklık edeceğimiz bu filmde korku ve gerilim öğelerinin bolca yer aldığını söyleyeyim. Fragmanıyla bile insanda büyük bir merak uyandıran Halka 3’ün başrollerinde Vincent D’Onofrio, Laura Wiggins ve Aimee Teegarden yer alıyor. Film 3 Şubat‘ta sinemalarda. Filmin fragmanına göz atmak istiyorsanız tıklayın.
Rings film afişi

Şubat – Rings filmi

Lion

Başrollerini Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara’nın paylaştığı Lion’da bir adamın evine dönme çabasını izleyeceğiz. 5 yaşında Kalküta’da kaybolup Avustralyalı bir aile tarafından evlat edinen Saroo 25 yıl sonra gerçek ailesini bulmaya çalışmaktadır. Biyografik dram türündeki film 3 Şubat’ta sinemalarda. Filmin fragmanı için tıklayın.
Lion filmi afişi

Şubat – Lion filmi

 Ay Işığı (Moonlight)

Aksiyonlardan, komedilerden, korku filmlerinden sıkılmış olanlar için Şubat ayında güzel bir film gösterime giriyor. Oyunculuğun ön planda olduğu Ay Işığı filmi, zenci bir adamın çocukluğundan yetişkinliğine kadarki tüm hayat yolculuğunu anlatan bir hikaye. Bu dünyadaki yerini arayan bir adamın hayat hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncuları arasında Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson var. Film 17 Şubat’ta gösterime girecek. Filmin fragmanı için tıklayın.
Moonlight film afişi

Şubat – Moonlight filmi

Şubat Ayının 3 Konseri

Bu ay İstanbul’daki konserler içerisinden sizin için seçtiğim 3 konser…

Leman Dergisi 25. Yıl Gecesi

Mizahın zor olduğu bir ülkede 25 yılı devirmek her derginin yakalayabileceği bir başarı değil. Leman Dergisi bu başarısını 09 Şubat Perşembe günü saat 20:00’de Jolly Joker’de kutluyor. Sıla’nın, Birsen Tezer’in ve Luxus’un sahneye çıkacağı etkinliğin bilet fiyatları 68 TL.
Leman Dergisi afişi

Şubat – Leman Dergisi

Hildur Gudnadottir

İzlandalı bir çello sanatçısı olan Gudnadottir eleştirmenlerin de övgüyle bahsettiği bir sanatçı. 15 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’de Akbank Sanat’ta sahne alacak sanatçıyı dinlemek isteyenler bir an önce biletlerini alsa iyi olurlar. Zira bu türden kaliteli soundları yakalamak her zaman kolay olmuyor. Bu arada konserin biletleri tam 23 TL, öğrenci 13 TL.

Şubat ayında Hildur Gudnadottir konseri var

Şubat – Hildur Gudnadottir konseri

Electro Deluxe

Kulaklarınızın pasını acid caz ve funk melodileriyle silmeye hazır mısınız. Eğer hazırsanız 17 Şubat Cuma akşamı için kimseye söz vermeyin. Çünkü sahne performanslarıyla izleyicileri her zaman kendinden geçiren Electro Deluxe İstanbul’da konser verecek. Geniş bir kadroya sahip olan grup Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak ve bilet fiyatları tam 40 TL, öğrenci 36 TL.

Şubat ayında Electro Deluxe konseri var

Şubat – Electro Deluxe konseri

Her üç konserin biletlerine biletix‘ten ulaşabilirsiniz.

Şubat Ayın’ın 3 Sahne Gösteri

Larry Keigwin and Company

Dans meraklıları Şubat ayında İş Sanat Kültür Merkezi’nde yerlerini ayırsınlar. Amerikalı dansçı ve koreograf Larry Keigwin tarafından kurulan ve çağdaş dansı etkin görsel sunumlarla izleyiciye sunan grup 14 Şubat’ta İstanbullularla buluşuyor. Bilet fiyatları 35 TL ile 72.50 TL arasında değişiyor.

Şubat ayı - Larry Keigwin and Company dans gösterisi

Şubat – Larry Keigwin and Company dans gösterisi

Mesut Süre

Rabarba isimli radyo programıyla geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Mesut Süre sahnede nasılmış merak ediyorsanız o zaman gösterisine buyurun. “Siz Hepiniz Ben Tek” isimli şov ayın 12’sinde Torium Sahne’de seyircilerle buluşacak. Biletler 45 TL.

Şubat ayında Mesut Süre stand up gösterisi

Şubat – Mesut Süre stand up gösterisi

Sihirbaz Kubilay QB Tunçer

Bu kez sizin için farklı bir gösteri seçtim. İster el çabukluğu ister açıklanamayan mistik güçler deyin ama bir adam gözlerinize baka baka sizi şaşırtabiliyorsa bu şova gidilir. Sihirbaz Kubilay QB Tunçer’in gösterisi ayın 18’inde Cumartesi günü saat 20:30’da Massk Sahne’de. Bilet fiyatları tam 66 TL, öğrenci 46 TL.

Subat - Sihirbaz Kubilay QB Tuncer

Şubat – Sihirbaz Kubilay QB Tunçer

Şubat Ayının 3 Mekanı

İstanbul’da farklı renklere ve tatlara sahip birçok mekan bulunuyor. Bunların 3’ünü size önermek istiyorum. Önermesi benden denemesi sizden. Bu arada mekanlarla ilgili geri dönüşlerinizi mutlaka yorum olarak yazın. Çünkü benzer veya farklı deneyimlerimiz var mı çok merak ediyorum 🙂

Filbooks

Hem mimari tasarımı hem sakin atmosferi hem de sunduğu lezzetli kahve ve pastalarıyla Karaköy’ün gidilesi mekanı. Mekanın yerini görmek için tıklayınız.

Filbooks fotoğrafı

Şubat – Filbooks

Fıstıkzade Ataşehir

Bazen insanın canı baklava çeker. Ama öyle sıradan bir baklava değil, gerçek Gaziantep baklavası. Böyle durumlarda gerçek Antep tatlılarıyla tatlı ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir adres var. Fıstıkzade Ataşehir. Oldukça lezzetli baklavalarıyla sizi memnun edecektir. Fıstıkzade Ataşehir’e ulaşmak için işte tıklayınız.

Fıstıkzade Ataşehir tatlılar

Şubat – Fıstıkzade Ataşehir

Midpoint Trump Towers

Yolu Trump Towers’a düşenler burada nerede yemek yenir diye düşünmesinler. Doğruca Midpoint’e gitsin ve Sweet Chilli Chicken siparişi versinler. Hem çok lezzetli hem de gayet doyurucu. Benden tavsiye etmesi 🙂

Midpoint Trump Towers - Sweet Chilli Chicken

Şubat – Midpoint Trump Towers – Sweet Chilli Chicken

Share.

2 Comments

Leave A Reply