Sosyal Medya Gurmesi Olmanın 10 Altın Kuralı

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Sosyal Medya Gurmesi Olmanın 10 Altın Kuralı

Son yılların en gözde merakı sosyal medyada gurme olabilmek. Özellikle instagramda birazcık dolaşırsanız 3-5 hesaptan birinde “Sosyal Medya Gurmesi”ne denk gelirsiniz. Durum böyle olunca ben de bu yola baş koymayı düşünenler için en önemli kuralları biraraya getirdim. İşte size “Sosyal Medya Gurmesi Olmanın 10 Altın Kuralı”.

Sosyal Medya Gurmesi Olmanın 10 Altın Kuralı

Sosyal Medya Gurmesi Olmanın 10 Altın Kuralı

  1. Öncelikle kendine içinde “gourmet” veya “gurme” kelimeleri bulunan bir sosyal medya adı bul (Örneğin “gurmeden edemem”, “gurmedik demeyin” vb)
  2. Yemek fotoğraflarının açıklamasında mümkün olduğunca çoğunluğun anlamını bilmediği “kadifemsi, aromatik, doygun” vb kelimeler kullan.
  3. Evde tek başına film izlerken fastfood yesen de hesabında bunları sakın paylaşma.
  4. 100 yıllık bir restorana da gitsen, sanki o restoranı ilk kez sen keşfetmişsin gibi yaz.
  5. Ne yersen ye o ana kadar yediğinin en iyisi olsun. Örneğin; “hayatımda yediğim en iyi köfte”, “ömrümde içtiğim en kaliteli şarap”, “bugüne kadar yediğim en yeşil salata” gibi.
  6. Eğer bir et fotoğrafı paylaşıyorsan etin içinin pembe renkli olmasına dikkat et. Unutma eti çok pişmiş de sevsen her zaman “Ben eti az pişmiş severim. Kanlı kanlı tadını daha iyi alıyorum” demelisin
  7. Arada sırada manzaraya karşı elinde dondurma, kokteyl, bira, şarap vb taşıdığın fotoğraflar yayınla. Yiyecek ve içeçeğin senin olmasına gerek yok, birinin elinden al fotoğrafı çek, sonra geri verirsin.
  8. Kahveyi sevmesen de, kitap okumasan da arada bir bu ikiliyi kullandığın fotoğraflar yayınla. Hangi kitabı koyayım diye düşünüyorsan herkesin en az 1 kez fotoğrafını yayınladığı Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna”sını öneririm.
  9. Haftada en az bir kez masanın üzerinde 10, 20, hatta 30 çeşit ürün serpiştirilmiş “köy kahvaltısı” fotoğrafları yayınla. Fotoğrafların altına “peyniri kendileri yapıyor, zeytin, domates, salatalık, biber kendi bahçelerinden, yumurta kendi tavuklarından” benzeri açıklamalar yazmayı unutma.
  10. Son olarak eğer “Sosyal Medya Gurmesi” olmak istiyorsan, sistemdeki “gurme” sayısından ötürü “Game of Gourmets” savaşlarına hazır ol.

Damak tadının gelişmişliği, yemek tarihi ve tekniklerine ait bilginin derinliği, kendini geliştirmeye olan yatkınlığın ve benzeri hususları yukarıdaki maddeler içerisinde yazmadım. Çünkü bunların “Sosyal Medya Gurmeciliği” için önemi yok 🙂

Share.

Leave A Reply