Eğlenceli Bir Yemek Filmi – Chef

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Filmin Sonunda Tost Yemek İsteyeceksiniz

2014 yılında seyirciyle buluşan “Chef” isimli filmden bahsetmek istiyorum. Uzun yıllardır bu kadar keyifli bir film izlememiş olabilirim. Size filmin teknik ve bilimsel incelemesini yapacak değilim. Zaten bunu da yapamam. Ama filmin bana hissettirdiklerini sizinle paylaşabilirim.

CHEF

CHEF

Öncelikle yemeğe dair bir film olması sebebiyle zaten ilgimi çekmişti. Ama filmi izledikten sonra gördüm ki bu Chef sadece bir yemek filmi değil. İşini severek yapan bir insanın her koşulda başarıya ulaşabileceğini gösteren bir film.

Film hızlı bir mutfak sahnesiyle başlıyor, ateşli ve lezzetli. Fonda ise Wild Magnolias’dan “Brother John is Gone” şarkısı var. Ne güzel ki bu tempo film boyunca devam ediyor ve filmin büyük bir kısmında eğlenceli ve müzik dolu sahneler görüyoruz. Örneğin; “Rudy, A Message To You”, “Pete Rodriguez – I Like It Like That” ve “Courtney John – Lucky Man” filmde çalınan şarkılardan bazıları.

Bunun yanında filmde tabi ki güzel yemekler, mutfak ateşi, taze sebzeler ve meyveler ile hoş mutfak sohbetleri var 🙂 Mesela, kahramanımızın Scarlett için yaptığı “Spaghetti”, mutfakta yaptığı “Carne Asada” ve tabi ki oğlu için yaptığı peynirli “Tost” ve karavanda yapılan sandviçler.

Tost

Tost

Sonuç olarak bu filmi güzel yemek, güzel müzik, keyifli oyunculuk ve neşeli bir zaman geçirmek için kesinlikle izlemelisiniz. Ama şunu söylemeliyim ki film bittikten sonra mutfağa koşarak kendinize bir tost hazırlayacağınızdan %100 eminim 🙂

Yönetmen: Jon Favreau

Senaryo: Jon Favreau

Oyuncular: Jon Favreau, Sofia Vergara, John Leguizamo, Scarlett Johansson,  Oliver Platt, Bobby Cannavale, Dustin Hoffman, Robert Downey Jr.,

Yıl: 2014

Share.

Leave A Reply