Bir Moda Oteli: Hotel Indigo Düsseldorf

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Daha önce Düsseldorf hakkında iki yazı kaleme almıştım. Bunlardan “Batı Almanya’nın Sevimli Şehri Düsseldorf” başlıklı yazımda şehirde görülmesi gereken yerleri, “Düsseldorf’un Lezzet Durakları” yazımda ise şehrin lezzet noktalarını anlatmıştım. Bu yazımda ise “Düsseldorfta Nerede Kalınır” sorusuna bir cevap bulmak istiyor ve seyahatim sırasında konakladığım Hotel Indigo Düsseldorf‘tan bahsetmek istiyorum.

Düsseldorfta nerede kalınır - Hotel Indigo Düsseldorf

Düsseldorfta Nerede Kalınır – Hotel Indigo Düsseldorf

Lokasyon

Yapılan araştırmalara göre insanların otel tercihlerinde en önemli nokta “Lokasyon”muş. Diğer bir ifadeyle bizler otel tercihi yaparken otelin merkezi bir konumda olup olmamasını çok önemsiyormuşuz. Madem lokasyon bu kadar önemli o zaman Hotel Indigo Düsseldorf bu açıdan iyi mi kötü mü değerlendirelim.

Son söyleyeceğimi başta söyleyeyim: Otele ulaşmak oldukça kolay. Düsseldorf’un merkezinde yer alan otele Saynur ile birlikte çok kolay gittik. Önce havaalanındaki S-Bahn istasyonundan S-11 numaralı trene binerek merkez istasyona, yani Düsseldorf Hbf’ye geldik. Burada U-Bahn hattına geçiş yaparak Nordstrasse durağına gitmek için U-78’e bindik. Bu durakta indikten sonra da yaklaşık 5 dakika yürüdük. Böylece havaalanından otele 30-35 dakikada varmış olduk.

Google Maps: https://goo.gl/maps/YamHCC86osq

Otelin bulunduğu lokasyon Königsallee’ye yürüme mesafesinde. Otelden çıktıktan sonra birçok noktaya yürüyerek gitmeniz mümkün. Bu durum bizler gibi seyahatleri sırasında yürümeyi tercih edenler için büyük avantaj.

Odalar

Hotel Indigo Düsseldorf bir moda oteli. Yanlış duymadınız. Otel her şeyiyle adeta modaya adanmış bir mekan. Daha resepsiyonundan girer girmez gördüğünüz cansız mankenler, duvar kaplamaları zaten size farklı bir yerde olduğunuzu hissettiriyor. Modaya adanmışlık durumunu otelin odalarında daha net bir şekilde görüyorsunuz.

Biz konaklamamız sırasında otelin en geniş odalarından bir tanesinde kaldık. Odamızda hem yatak odası hem de salon olarak kullanılan iki bölüm vardı. Yatağın yer aldığı kısımda bir duvar baştan başa bir kadın portresiyle kaplıydı. Bu portre o kadar büyüktü ki biz yanında kendimizi Şirinler Köyü’nün birer sakini zannettik 🙂

Odanın diğer tarafında ise geniş bir koltuk, bir puf ve üstü dikiş kalıplarına benzer motiflerle kaplı bir masa vardı. Ah o masa. Alıp getirmek istedik ama valizimiz doluydu 🙂 Şaka bir yana, o güzel masa bile Hotel Indigo Düsseldorf’un modaya adanmış yönünün açık bir göstergesiydi. Öğrendiğimiz kadarıyla bu masa ve duvar kaplamaları tüm odalarda varmış.

Peki bir de odalarda ne vardı dersiniz ? Nespressooo 🙂 İşte bu her zaman karşımıza çıkan bir şey değil. Tamam kabul ediyorum birçok otel bize artık odalarda kahve ikram ediyor ama siz bunların kaçında Nespresso’ya denk geldiniz. Hal böyle olunca otelde konakladığımız süre boyunca Saynur da ben de kahveye doyduk.

Düsseldorfta nerede kalınır nespresso keyfi

Nespresso keyfi

Sonuç olarak; geniş ve konforlu yatağıyla, iki bölümlü geniş alanıyla, moda tasarımı atmosferiyle ve tabi ki Nespresso makinasıyla Hotel Indigo’nun odası bizden geçer not aldı.

Kahvaltı

Tabi ki bir otelin lokasyonu, odalarının konforu, personelinin güler yüzlü hizmeti önemli. Bunların hepsinin iyi olduğu bir otel bence oldukça iyi bir konaklama alternatifidir. Buna karşın, bir otelde bu saydıklarımın hepsi mükemmel olsa bile eğer kahvaltı kötüyse işte o zaman otelle ilgili büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu yüzden Hotel Indigo Düsseldorf’un kahvaltısını çok merak ediyordum. Çünkü o ana kadar her şey çok güzeldi ve dilerim aynı şeyi kahvaltı için de söyleyebilirdim. Bu merakla kahvaltıya indik.

Düsseldorfta nerede kalınır

Kahvaltı salonundan…

Kahvaltı, otelin giriş katındaki bar ve restoran bölümünde sunuluyor. Oldukça keyifli döşenmiş bu alan otelin arka bahçesine bakıyor. Öğrendiğimize göre sıcak havalarda bahçe kısmında da kahvaltı imkanı oluyormuş. Biz oradayken hava yağmurlu olduğu için ne yazık ki biz bu imkandan faydalanamadık.

Kahvaltıda sunulan lezzetlere gelirsek; Hotel Indigo Düsseldorf bu konuda da kaliteden ödün vermiyor. Kahvaltıda denediğimiz her şey hem çok taze hem de çok lezzetliydi. Sunulan açık büfede istediğiniz her şeyi bulmak mümkündü. Gerek kahvaltı mekanının ferahlığı gerekse mönünün zenginliğiyle biz otelin kahvaltısını çok sevdik.

Geniş kahvaltı mönüsü

Geniş kahvaltı mönüsü

 

Hizmet

Tam anlamıyla profesyoneller. Resepsiyondan, kahvaltıda size yardımcı olan görevliye kadar herkes işini hem çok iyi yapıyor hem de sürekli gülümsüyor. Resepsiyonda görevli personelin şehir hakkında sorduğumuz tüm sorulara yanıt vermesi ve bize yardımcı olmak için elinden geleni yapması da dikkat çekiciydi. Demek ki neymiş, otellerde güler yüzlü ve hızlı hizmet mümkünmüş.

Düseeldorfta nerede kalınır - Hotel indigo düsseldorf

İletişim

Hotel Indigo Düsseldorf’a birçok farklı kanaldan ulaşabilirsiniz. Eğer otelle iletişime geçmek isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Website: http://www.indigoduesseldorf.com/en.html

Instagram: https://www.instagram.com/hotelindigodusseldorf/

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply