Düsseldorf’un Lezzet Durakları

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Düsseldorf yürüyerek gezilebilecek bir şehir. Hal böyle olunca çok adım atıyor ve attığınız her adım sonrasında da acaba ne zaman mola vericem ve bir şeyler yiyeceğim diye düşünüyorsunuz. En azında ben öyle düşünüyorum. O zaman da insanın aklına Düsseldorfta ne yenir sorusu geliyor. Kısa süreli Düsseldorf seyahatim sonrasında aklımda kalan 4 alternatifi sizinle paylaşmak istedim.

Düsseldorfta Ne Yenir

Papacho’s Burger

Hüttenstraße 15 adresinde bulunan minik hamburgerci. Sahibi Perulu. Ben oradayken tüm mekanı kendi başına idare ediyordu. İşini severek yapıyor. Hamburger köftelerini kendi hazırlayıp kendi pişiriyor. Sebebini sordum, işi benimseyecek bir çalışan bulamıyorum demişti. Canınız bol malzemeli, dolgun ve lezzetli köfteli bir hamburger çekerse Papacho’s Burger’e uğrayın derim.

Düsseldorft ne yenir - Papachos Burger

Papachos Burger

Düsseldorfta ne yenir Papachos Burger'in hamburgeri

Papachos Burger’in hamburgeri

Brauerei im Füchschen

Gerçek bir klasik. Yemekleriyle, kendi üretim biralarıyla tam buram buram Almanya kokan bir mekan. İçerisi her daim kalabalık olan Brauerei im Füchschen özellikle akşam yemekleri için çok güzel ve keyifli bir restoran. Düsseldorf için muhakkak gidin görün dediklerim arasında.

Brauerei im Fuchschen

Brauerei im Fuchschen

Düsseldorfta ne yenir Brauerei im Fuchschen

Brauerei im Fuchschen bira

Carlsplatz Markt

Königsallee ve Benrather Strasse metro duraklarına yürüme mesafesinde bulunan bu minik pazar hem bir şeyler satın almak hem de karnınızı doyurmak için oldukça iyi alternatif. Özellikle peynir ve et standlarında çok lezzetli ürünler bulacağınızdan şüpheniz olmasın. (google map için tık)

Düsseldorfta ne yenir Carlsplatz Markt

Carlsplatz Markt etler

Carlsplatz Markt peynirler

Carlsplatz Markt peynirler

Frietbox

Tam bir atıştırmalıkçı. Yani öyle lezzete çok önem vermem, karnımı doyurayım derseniz Frietbox’a uğrayabilirsiniz. Peki ne var burada. Farklı soslarla servis edilen patates kızartması ve sosisler. Patates kızartması öyle çok bir özelliği olmasa da sosisleri fena değil. Eğer atıştırmalık bir yer arıyorsanız Frietbox size uyar. Nerede bulurum derseniz, Bolkerstrasse’de bir tane var.

Düsseldorfta ne yenir Frietbox sosis

Frietbox sosis

Frietbox patates

Frietbox patates

Share.

Leave A Reply