Batı Almanya’nın Sevimli Şehri Düsseldorf

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Haftasonu kaçamağı olarak Düsseldorf’a gitmeye ne dersiniz?  Almanya’nın batısında yer alan bu küçük, sevimli şehir çok fazla hazırlık gerektirmeden kısa süreli tatiller için oldukça uygun bir lokasyon. 2 gece konakladığım Düsseldorf için size güzel bir yol haritası hazırladım. İşte size “Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler” listesi.

Bu arada bu yazımı okuduktan sonra “Benimdiyetyemeklerim.com“da yayınlanmış Düsseldorf’la ilgili diğer yazılara da bir göz atın derim. Eminim ki o yazılar da seyahatiniz için size önemli ipuçları verecektir.

Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler

Königsallee

Hiç kuşku yok ki Düsseldorf’ta görülmesi gereken yerlerin başında kent merkezinde bulunan Königsalle geliyor. Ağaçlarla çevrili bu devasa kanal tam bir görsel şölen. Sayısız fotoğraf çekeceğiniz Königsallee sadece sunduğu bu görsel güzellikle değil, buram buram lüks kokan mağazalarıyla da dikkat çekiyor. Gucci, Armani, Hermes gibi dünyanın en ünlü markalarına evsahipliği yapan bu cadde hem lüks marka tutkunları hem de yürüyüş meraklıları için tam bir cennet.

Königsallee

Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler – Königsallee

Königsallee ve ben

Königsallee

Königsallee'de bulunan Hermes

Königsallee Hermes

Hofgarten

Königsalle’nin hemen bitiminde yer alan bu devasa park, içinde barındırığı küçük göl, sevimli kuşlar ve geniş yeşil alanıyla şehir sakinlerinin sık sık uğradığı bir yer. Eğer biraz kafa dinlemek ve şehir merkezinde doğanın keyfini çıkarmak isterseniz Hofgarten’e uğramanızı öneririm.

Düsseldorf- Hofgarten

Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler – Hofgarten

Hofgarten

Hofgarten

Carlsplatz Markt

Königsallee ve Benrather Strasse metro duraklarına yürüme mesafesinde bulunan bu minik pazar hem bir şeyler satın almak hem de karnınızı doyurmak için oldukça iyi alternatif. Özellikle peynir ve et standlarında çok lezzetli ürünler bulacağınızdan şüpheniz olmasın. (google map için tık)

Carlsplatz Markt

Carlsplatz Markt

Vaseline Store

Önünde pembe zürafa bulunan esrarengiz dükkan. İçeride enfes ve çılgın tasarımlardan oluşan hediyelik eşyalar var.  Öyle çok ucuz bir dükkan olmasa da bütçenize göre bir şeyler bulabilirsiniz. Bence göz atmanızda fayda var. Bu arada sahibesi de oldukça misafirperver ve bir o kadar da çılgın 🙂 Wallstrasse 33 adresinde bulunan Vaseline Store’un haritadaki yeri için (tık!)

Düsseldorf - Vaseline Store

Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler – Vaseline Store

Vaseline Storeun içi

Vaseline Store

Bolkerstrasse

Sağlı sollu yeme içme mekanlarının bulunduğu cadde gece gündüz hareketli. Özellikle bira içmek, müzik dinlemek ve sosyalleşmek istiyorsanız Bolkerstrasse’ye uğramalısınız. Fazla söze gerek yok gelsin biralar 🙂

Bolkerstrasse

Bolkerstrasse

Marktplatz Meydanı

Bolkerstrasse’nin başında yer alan, mütevazi büyüklükteki şirin meydan. Etrafında bulunan kafelerde oturabilir ve bir şeyler içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Marktplatz Meydanı’nın haritadaki yeri için (tık!)

Düsseldorfta Görülmesi Gereken Yerler Marktplatz Meydanı

Düsseldorf – Marktplatz Meydanı

Rheinuferpromenade

Eğer Ren nehri kıyısını görmek ve nehir boyunca bir yürüyüş yapmak istiyorsanız sizi Rheinuferpromenade bölgesine alalım. Marktplatz bölgesine bir hayli yakın olan bölge nehir manzarası ve yürüyüş parkurlarıyla her daim kalabalık bir bölge.

 

Rheinuferpromenade

Rheinuferpromenade

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply