İstanbul’un En Lezzetli Dönerlerinden Biri

6
Takip edin ve Paylaşın
4

Türkiye denince akla gelen ilk iki yemekten birisi kebap ise diğeri de dönerdir. Döner, sadece Türkiye’deki değil yurtdışındaki Türk restoranlarının menülerindeki en önemli et yemeklerinden biridir. Ama gel gör ki lezzetli döner bulmak hiç de kolay değil. Böyle olunca en iyi döner nerede yenir sorusu önem kazanıyor. Bu soruya İstanbul için verilebilecek en doğru cevaplardan birisi Bayramoğlu Döner.

Bayramoğlu Döner Restaurant

Birkaç hafta önce dillere destan dönerini denemek için dostlarım Orkun ve Tuba ile soluğu Bayramoğlu Döner’de aldık. Karşılaştığımız manzara şaşkınlık vericiydi. Restorandaki müşteriler bu dillere destan döneri bir an önce yiyebilmek için çılgınca sipariş veriyordu. Biz de hemen bir masa bulup oturduk ve herkes gibi siparişimizi verdik. Herkes o kadar çok bahsetmişti ki ben 1.5 porsiyon sipariş ettim.

Orkun, Tuba and Me

Siparişinizi verirken masanıza söğüş, soğan, turşu gibi mezelerle lezzetli lavaş ekmekleri geliyor. Aman dikkat, döneriniz gelmeden sakın bu mezelerle karnınızı doyurmayın 🙂 Siparişinizi çok hızlıca getiriyorlar.  Birkaç dakika içinde dönerim geldi ve ben hemen çatalımla dönere saldırdım. Ve ilk tadımdan sonrasında gerçek dönerin tadını alıyorum. Etin tadı, kokusu, rengi harika. Döneri yerken aldığım hazzı anlatamam. Döneri yerken kendimden öyle geçmişim ki 1 porsiyon daha sipariş  ettim ve gelen 1 porsiyon döneri de bir solukta bitirdim. Böylece Bayramoğlu Döner keşfini 2.5 porsiyon döner ve gerçek bir et ziyafetiyle tamamladım.

1.5 portion döner

Eating döner

Bayramoğlu Döner’de etin %30’u koyun eti. Bu da lezzetini arttırıyor. Ayrıca döner odun ateşinde ve çok yakılmadan pişiriliyor. Böylece pembe bir görüntüsü ve sulu bir yapısı oluyor. Bunlara biraz da yağlı yapısı eklenince ortaya bu lezzet çıkıyor. Bayramoğlu Döner 1990 yılından beri İstanbullulara gerçek döneri tattırıyor.

Döner

Adres: Rüzgarlıbahçe G-69 Sokak No:2 Kavacık/Beykoz İstanbul

Telefon: +90 216 413 00 45/46

Websitesi: www.bayramogludoner.com.tr

This post is also available in: İngilizce

Share.

6 Comments

  1. Hi there, may I have your permission to feature a trimmed part of your post in our site? I will add in your blog post link to the feature. Hope to hear from you soon!

    • İsmet Ersoy
      İsmet Ersoy on

      Teşekkür ederim. Ben de blogunuza bakacağım. Ayrıca önerinizi dikkate alacağım 🙂 Sevgiler…

Leave A Reply