Güzel Bir İstanbul Manzarası Eşliğinde Kaliteli Bir Yemek

0
Takip edin ve Paylaşın
4

 

Türk turizminin en köklü işletmelerinden olan Divan Grubunun İstanbul Beyoğlu’ndaki gizli cennetidir “Divan Brasserie Beyoğlu”. İstiklal Caddesi’nin keşmekeşinden ve kalabalıklığından kaçabileceğiniz bir vahadır.

Divan Grubu’na ait “www.divan.com.tr” internet adresinde restoran kendini şu cümlelerle tanımlıyor: “İstanbul’un en işlek caddelerinden olan İstiklal Caddesi üzerinde konumlanan Divan Brasserie Beyoğlu, sunduğu Türk ve Akdeniz mutfaklarının benzersiz lezzetleriyle damaklarda unutulmayacak bir iz bırakıyor. St.Antuan kilisesinin hemen yanında yer alan Divan Brasserie Beyoğlu’nun, tarihi yarım adaya hakim teras manzarası da misafirlerini büyülüyor.

Zengin ve lezzetli bir mönüye sahip olan restoranda günün farklı saatlerinde keyifle vakit geçirebileceğiniz bir ambians var. Örneğin gündüz saatlerinde biranız ve hafif başlangıçlar eşliğinde tarihi yarımada ve boğazın eşsiz manzarasını izleyebilir, akşam saatlerinde ise güzel bir şarap ve balıkla ışıklar altındaki İstanbul’un keyifini çıkarabilirsiniz.

20150221_142703

20141007_155514

Tatlılarda benim favorim vanilyalı dondurma ve çikolata sosla servis edilen profiterol. Ama dikkat, bu profiterol diğer restoranlarda yediğiniz profiteroller gibi tamamen çikolata ile kaplı değil. Denemenizi öneririm.

IMG_1637

 

Adres: Tom Tom Mah. İstiklal Cad. Merkezhan 5.&6. Kat No:181 Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0212 243 24 81

Açılış Kapanış Saatleri: 12:00 – 24:00 (Pazar – Perşembe) / 12:00 – 01:00 (Cuma & Cumartesi)

Websitesi: www.divan.com.tr

*Websitelerinde kendileri için kullandıkları başlık

 

 

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply