Bucaramanga’da Plaza De Mercado Centro

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Eğer Latin Amerika’da bir şehirdeyseniz ve o şehirde bir pazar olduğunu duyduysanız sakın gitmemezlik etmeyin. Çünkü o pazarda göreceğiniz ve deneyimleyeceğiniz yemek ve meyveler daha önce hiç karşınıza çıkmamış lezzetler olabilir. Ben de örnek olsun diye sizin için Bucaramanga’nın 4 katlı Plaza De Mercado Centro’sundaki lezzetleri kaleme aldım.

Ancak şunu baştan belirtmekte fayda görüyorum. Bu tür pazarlar hijyenik ve görünüş ölçüleri açısından değerlendirilmemeli. Aksi takdirde bu tip pazarlara gitmeniz çok kolay olmayabilir.

YEMEK OLARAK NE YENİR?

Marketin en üs katında yer alan yemek bölümünde farklı lezzetleri denemeniz mümkün. Ben bu lezzetler içerisinden 3’ünü denedim.

Chanfaina: Bir çeşit sulu sakat at yemeği denebilir. İçerisinde koyun veya kuzu ayağı, soğan, sarımsak, ve biber var. Hafif acı bir tadı olan yemek sakatat sevmeyenler için zor bir tercih.

Chanfaina

Chanfaina

Mute: İçerisinde soğan, patates, nohut, mısır, bezelye ile sığır kaburga ve domuz bulunan bir yemek.  Sebze ve etin birlikte kullanıldığı yemek oldukça doyurucu bir porsiyona sahip.

Mute

Mute

Pepitoria: Bir çeşit pilav. Bizdeki sebzeli/etli pilav gibi. İçerisinde böbrek, karaciğer, kalp, bağırsaklar, soğan, sarımsak, yumurta, mayadanoz veya kişniş var. İçeriği nedeniyle sakatat sevmeyenler için pek tercih edilecek bir yemek değil.

Pepitoria

Pepitoria

MEYVE OLARAK NE YENİR?

Bir katınının tamemen meyve ve sebzeye ayrıldığı markette çeşit çeşit tropikal meyve bulmak mümkün. Aşağıdaki basit fotoğraf bile çeşitlilik konusunda bilgi verecek kadar yeterli. Granadilla, guanabana, pitahaya, papaya, ananas vb. meyveler aklınızı başınızdan alacak.

5

Bunun dışında meyve salatası da yiyebilirsiniz. Meyve salatası denilince aklınıza basit bir şey gelmesin. Tropik meyvelerin yer aldığı salata hem görünüş hem de porsiyon itibarıyla sizi tatmin edecek düzeyde.

Meyve Salatası

ALIŞVERİŞ

Pazar içerisinde yemek dışında hediyelik eşyalar da satılıyor. Bu sayede pazarda hem karnınızı doyurabilir hem de hatıra niteliğinde birkaç ürün satın alabilirsiniz. Örneğin ben anı olsun diye bir puro aldım ve Cartagena karnavalı sırasında içtim.

7

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply