Bu Yaz Tatili İçin En İdeal 5 Kitap

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez yaz mevsimi geldi mi özellikle iki şeyde patlama olur: Müzik ve Kitap tutkusunda. Pop, arabesk, hip pop, rock filan fark etmeden tüm müzik türlerini dinler, hiç okumadığımız türdeki kitapları yazın satın almak için kitapçılara koşarız. Ben de bu kitap çoşkusu içinde dikkatimi çeken ve tatilde okunabilecek 5 kitabı sizler için derledim. Mesela, Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim gibi. İyi okumalar 🙂

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sosyal medyadan tanıdığımız Nilgün Bodur’un yeni kitabı ismiyle hemen dikkat çekiyor. Sosyal medyanın da gücü sayesinde üst raflarda kendine yer bulan Sen Gitti Ya Ben Çok Güzelleştim kitabının içeriği nedir diye merak edenlere en özet haliyle şunu söyleyebilirim; kitapta bir kadının güçlü kalması ve kendi ayaklarının üzerinde durmasının hikayesi anlatılıyor. Özellikle kadın okuyucular tarafından büyük ilgiyle karşılanan kitabın bu yaza damgasını vuracağını düşünüyorum.

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Ikigai

Aslında bu kitap 2017 kitabı. Basıldıktan sonra hızlı bir şekilde merak uyandıran kitabı okumamış olan kaldı mı bilmiyorum. Eğer kaldıysa, kökeni Japonya’ya uzanan ikigai size aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı öğütlüyor. Zihinsel ve ruhsal gelişim için birebir olan kitabı kısa sürede bitireceğinizden eminim.

İkigai

İkigai

Kırlangıç Çığlığı

Ahmet abinin, yani Ahmet Ümit’in bu kitabı da önceki kitapları gibi oldukça ilgi görüyor. Başkomiser Nevzat, yardımcısı Komiser Ali ve kriminolog Zeynep bizlerle birlikte Körebe’yi arıyor. Çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası etrafında şekillenen hikaye bir hayli heyecanlı.

Kırlangıç Çığlığı

Kırlangıç Çığlığı

Hippi

1970 yılının Eylül ayında, yazarlık hayalleri kuran Paulo, özgürlük peşinde dünyayı dolaşırken Karla’yla karşılaşınca ikisinin de yaşamı kökten değişecekti; Peru’nun kayıp şehirleri, Brezilya’nın zindanları, Amsterdam’ın arka sokakları, İstanbul’un çarşıları bir bütünün parçaları haline gelecekti… Paulo Coelho’nun kendi yaşam öyküsüne belki de en yakın eseri Hippi, başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanan barışçıl bir neslin arayış ve dönüşüm öyküsü. (Tanıtım Bülteninden) Not: Kitap 5 renk seçeneğiyle sunuluyor.

Hippi

Hippi

Leyla İle Mecnun

Türk televizyon tarihinin en fenomen dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun dizisinin yönetmeni Burak Aksak’ın aynı isimli kitabı. Bence bu yazın en okumalık plaj kitaplarından bir tanesi. Diziden bildiğimiz Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede kitapta tekrar hayat buluyor ve bu kez yeni bir hikayenin kahramanı oluyorlar. Eminim kitabı okurken kahramanlar gözümüzde tekrar hayat bulacak ve her diyaloglarında sesleri kulağımıza çalınacak.

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

Share.

Leave A Reply