Bu Salsa Gösterisini Mutlaka İzlemelisiniz

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Latin Amerika denilince herkesin aklına ilk gelen şeylerden biri de hiç kuşkusuz ki Salsa. Böyle olunca Latin Amerika seyahati gerçekleştiren birisi olarak salsayı tecrübe etmemem olmazdı. İnsanlar salsa hakkında ne hissediyor, nasıl ve nerelerde dans ediyor, hangi müzikler dikkat çekiyor gibi sorulara yanıt aradım. Bu dansa ilgi duyan insanlar sorduğumda Cali’nin salsanın merkezi olduğunu öğrendim. Bunun üzerine ben de salsaya dair ne öğreneceksem bu şehirde öğrenmeye karar verdim.

Salsa hakkında yazmayı planladığım birkaç yazı var. Zamanla bunları kaleme dökecek ve sizinle paylaşacağım. İlk yazımda salsayla ilgili hangi konudan bahsedeyim diye düşünürken tercihimi dillere destan “Delirio Salsa Show”dan yana kullanmaya karar verdim. Cali’nin ve salsanın sembolü haline gelmiş bu gösteri hakkında merak edilenleri sizler için kaleme aldım.

Delirio Salsa Show

Delirio Salsa Show

Delirio Salsa Show

Bölümler arasındaki kısa aralarla bilirkte gösteri tamı tamına 4 saat sürüyor.

İçerisinde farklı Afro-Karayip stilleri ile Cali tarzı salsa olarak bilinen 15 farklı koreografinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş eşsiz bir gösteri.

2


4

Gösterinin arkasında dansçılar, koreograflar, kostüm tasarımcıları, sirk öğrencileri ve öğretmenleri, müzisyenler, set tasarımcıları ve aydınlatmacılar olmak üzere 490 kişiden oluşan sanatsal ve üretim ekibi var.

Son 8 yıl içerisinde Cali’de ve turnelerde 10 Delirio prodüksiyonuyla 300.000’in üzerinde seyirciye ulaşmışlar.

Gösteri her ayın son Cuma günü Cali’de yer alan büyük çadırda gösterilerini gerçekleştiriyor.

Bu arada gösteri sırasında ücret mukabili içki ve yemek servisi de veriliyor.

5

Bölümler arasında verilen kısa aralarda ister çalan salsa müzikleri eşliğinde ana sahnenin önünde dans edebilir, isterseniz cadırın dışındaki aktivite alanında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

7

8

Dansları izlerken büyülenmemek, şarkıları dinlerken ritim tutmamak ve gösteri boyunca sahneden ve dansçıların kostümlerinden akan renklere aşık olmamak mümkün değil.

9

10

Oldukça profesyonel olan gösterinin her anından keyif alıyorsunuz.

Cali’nin simgelerinden biri olan ve salsanın renkli dünyasını profesyonel bir gösteriyle sunan Delirio Salsa Show yolunuz buraya düşerse mutlaka yapacaklarınız içerisinde olsun. http://delirio.com.co/es/

Herkese dans dolu günler dilerim.

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply