Börek Yemeğe Sarıyer’e Gittim

0
Takip edin ve Paylaşın
4

İstanbul’un börekleri isimli  bir kitap yazsanız, Sarıyer’de bulunan börekçiler için muhtemelen özel bir bölüm ayırmanız gerekecektir.

Börek denince Sarıyer, Sarıyer’de börek denince de Tarihi Sarıyer Börekçisi akla gelir. 100 yılı çoktan devirmiş olan bu mekan müşterilerine çeşit çeşit börek sunmakla kalmayıp bu tecrübelerini unutulmayacak bir lezzet serüvenine çeviriyor.

The restaurant

Börekler, hazırlanma ve pişirilme şekillerine göre yöreden yöreye, evden eve farklılıklar gösterse de içindekiler listesinde kıyma, patates, ıspanak ve peynir üst sıralarda yer alır. Tarihi Sarıyer Börekçisi’nde de bunların hepsi müşterilere sunuluyor.

Ben bu 4 börekten en çok kıymalı olanı sevdim. Kıymalı böreğin içerisinde kuş üzümü ve çam fıstığının olması  da var. Böylece güçlü bir tat olmuş. Ayrıca Trabzon tereyağı kullanmaları da böreğin tadını güzelleştiren diğer bir neden.

Mekan 3 katlı ve en üst katının manzarası lebi derya. Hem boğazı hem Sarıyer’i kesintisiz görüyorsunuz. Sarıyer’in merkezindeki bu börekçiye gelmeyip börek yemediyseniz henüz tam bir istanbullu olmadınız demektir.

Şimdiden afiyet olsun

Adres: Yenimahalle Cad. No:50 Sarıyer İstanbul

Telefon: +90 212 242 15 39

Websitesi: http://www.meshursariyerborekcisi.net/

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply