Bogota’da Çılgınlıklar Kumpanyası

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Bogota’nın gece hayatı denilince ilk akla gelen mekanlarından biri hiç ama hiç kuşkusuz Andres Carne de Res. Bogota’da yedim içtim diyen biri eğer bu mekana uğramamışsa bilsin ki konseptiyle Bogota ve Kolombiya için çok önemli olan bir mekanı ıskalamış.

Andres Carne de Res esas olarak Bogota’nın kuzeyinde yer alan Chia adlı bir yerleşim yerinde bulunuyor. Ancak burası herhangi bir toplu taşıma aracıyla gitmek veya dönmek için uygun olmadığı için Bogota’nın eğlence merkezi olan “Zona T”de de bir tane açılmış. Ben bu seyahatimde merkezde bulunan bu mekanı denedim.

Daha mekandan içeri girer girmez buranın nasıl çılgın bir mekan olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Mekanın dekorasyonunda o kadar cömert davranılmış ki her bir köşede yer alan ayrıntıya takılıp kalıyorsunuz. Mekan 4 katlı. Her katta farklı bir konseptin izleri var. Kiminde daha sakin bir ortamda yemek yiyobiliyor kimin de yemeğinize sazlı sözlü eğlence ekibi eşlik ediyor. En üst kat ise haftasonu eğlencelerinin en önemli duraklarından biri. Gecenin ilerleyen saatlerin kulübe dönüşen en üst kat adeta sabahları olmasın dedirtecek cinsten.

IMG_5533

IMG_5539

IMG_5556

Gelelim mekanın mönüsüne. Şunu bilmelisiniz ki masanıza oturup önünüze mönü konulduğunda önce bir şaşkınlık geçireceksiniz. Çünkü bu bir mönü değil adeta AnaBritannica’nın kalın bir fasikülü. Yemekler kötü olmamakla birlikte Bogota’da yiyebileceğiniz en iyi yemekler de değil. Mekanın zaten böyle bir iddiası da yok. Burası bir çeşit eğlence parkı olduğu için mekanın ana hedefinde hoşça vakit geçirmeniz var.

IMG_5518

IMG_5524

Benim tavsiyem; Cuma veya Cumartesi akşamı arkadaşlarınızla Andres Carne Deres’e gitmeniz, önce yemekleriyle karnınızı doyurup bolca muhabbet etmeniz, sonrasında da en üst kattaki diskoda eğlenerek geceyi sonlandırmanız. Ufak bir not; eğer akşam saat 8’den önce giderseniz kişi 20.000 Pesos olan giriş ücretini ödemiyorsunuz.

Şimdiden iyi eğlenceler,

http://www.andrescarnederes.com/

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply