Bizim Konak Restoran

2
Takip edin ve Paylaşın
4

Ataşehir, İstanbul Anadolu yakasının en kalabalık bölgelerinden biri. Bu kalabalıklığın bir sonucu olarak, bölge birçok mekana da ev sahipliği yapıyor. Gündüz veya gece gitmek için alternatif restoran çok olsa da özellikle iyi kebapçı bulmak pek de kolay değil. Bu nedenle, Ataşehir’de yeni açılan bir kebapçı hemen dikkat çekiyor. Ben de geçtiğimiz günlerde bölgenin yeni restoranlarından bir tanesi olan, etleri, mezeleri ve kebaplarıyla iddiasını dile getiren Bizim Konak Restoran’daydım. Yediklerim içtiklerim bana kalmasın, gelin sizinle bu tecrübemden aklımda kalanları paylaşayım.

Özkan Paşaalioğlu

Özkan Bey, aslında inşaat sektöründe faaliyet gösteren Trabzonlu bir işadamı. Kendisi bu alanda başarılı işlere imza atmış olsa da gönlünde yatan hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvamış. Bu işi tek başına götürmek de istememiş. Kendisine bir ortak ararken sektörü ve restoran yönetimini iyi bilen, uzun yıllar Ataşehir’de bir başka kebap&kanatçı mekanında şeflik yapan Çoşkun Bey’le el sıkışmış. Özkan Bey için en önemli şey iyi hizmet. Eğer ben iyi bir hizmet vermek istiyorsam iyi bir ekiple ve iyi bir mekanda hizmet vermeliyim diyor.

Bizim Konak Ataşehir

Mekan yaklaşık 5 aydır açık. 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış. Tabi ki bunda Özkan Bey’in inşaatçı olmasının etkisi var. 500 kişiye rahatça hizmet verebilen restoranın 3. katı fasıl sever müşterilere ayrılmış. Fasıl için 70 TL tutarında bir fiks mönü (alkol hariç) hazırlanmış.

Restoranın etleri Balıkesir’den geliyor. 18 kiloyu geçmeyen hayvanların etleri kullanılıyor. Bu konu önemli. Bu sayede etler de hem koku olmuyor, hem de etler daha yumuşak oluyor. Bunun yanında Adana kebabının kıymasının hazırlanmasında zırh kullanılıyor. E nolmuş demeyin, zordur zırhla çekmek.

 

Mekanın Lezzetleri

Bu ziyaretimde Bizim Konak’ın hem mezelerini hem de etlerini deneme şansım oldu. Her biri için gönül rahatlığıyla lezzetli sıfatını kullanabilirim. Her biri çok lezzetli olsa da tabi ki içlerinde favorim olanlar vardı. İşte Bizim Konak’ın lezzetleri arasında benim dikkatimi çekenler.

Bizim Konak - Mezeler

Bizim Konak – Mezeler

Pazı Kavurma; hem diri kalmış olması hem de kullanılan soğan oranıyla benim favorilerimin başında geliyor.

Bizim Konak Restoran'da pazı kavurma

Bizim Konak – Pazı Kavurma

Atom; gerçek bir acı şöleniydi. Ayrıca üstünde gezdirilen tereyağı atoma çok yakışmıştı.

Bizim Konak Restoranın atomu

Bizim Konak – Atom

İçli Köfte; pişirirken kurutulmamış ve içindeki malzemenin oranı mükemmel tutturulmuştu.

Bizim Konak - İçli Köfte

Bizim Konak – İçli Köfte

Fındık Lahmacun; içi bol ve lezzetli malzemesiyle geçenin aklı baştan alan lezzetlerinden bir tanesiydi.

Bizim Konak Restoranın fındık lahmacunu

Bizim Konak – Fındık Lahmacun

Adana kebabı, tavuk kanat ve şaşlık et severler için çok doğru tercih olacaktır.

bizim konak Restoranın kebapları

Bizim Konak – Kebaplar

Hindi; özellikle yılbaşı gecesinin gözdesi. Pilavıyla ve sunumuyla tam bir lezzet şöleni.

Bizim Konak Restoranın hindisi

Bizim Konak – Hindi

Birbirinden lezzetli Tatlılar.

Bizim Konak Restoranın tatlıları

Bizim Konak – Tatlılar

Bu arada yılbaşı gecesine özel olarak hazırlanan Bizim Konak Restoran’da muhteşem lezzetler eşliğinde keyifli saatler geçirmek mümkün. Eğer siz de Ataşehir’in bu yeni ama bir o kadar da iddialı mekanını denemek isterseniz 0216 594 51 30 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Bu arada restorana ve yemeklere ilişkin daha detaylı bilgi almak isterseniz, mekanın websitesi için tıklayınız.

Share.

2 Comments

 1. merhabalar.
  sitenize göz atıyordum bizim konağı görünce mail atayım dedim.2-3 kere gidip şans verdiğimiz ama kaçarak uzaklaştığımız mekan. garsonlar iş bilmez. mutfak personeli etrafta gezer. masaya otursun hizmet gelmez. size tavsiyem kalbur et e gidin ve hizmet görün

  • İsmet Ersoy

   Merhaba. Öncelikle vakit ayırıp kıymetli görüşlerinizi ve tecrübenizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu tip geri bildirimleri çok önemsiyorum. Bahsettiğiniz tecrübeler hizmet kalitesi anlamında ciddi birer sorun. Eğer mekanda bu tip sorunlar yaşanıyorsa, bu konuların acilen düzeltilmesi gerekir. Lütfen, bu tip tespitlerinizi hangi mekan olursa olsun mekan sahipleriyle, yöneticileriyle de paylaşın. Böylece müşterilerinin geri bildirimlerini önem veren mekanlara hatalarını düzeltmeleri için bir şans vermiş oluruz. Ayrıca, diğer mekan önerinizi de ciddiyetle not ettim. Bir vaktimde mutlaka oraya uğramaya çalışacağım. Öneriniz için teşekkür ederim.

   Sevgiler,

Leave A Reply