Beşiktaş’ı Doyuran Köfteci

1
Takip edin ve Paylaşın
4

Bir Beşiktaş tramvayı aldı beni

Bir Beşiktaş tramvayı sana getirdi

Söyle bu aşkın sonu nereye vardı

Bunca yıllık ömürde ne kar kaldı

İyi düşün iyi düşün iyi düşün canım

Bu dünya gelirsen canım

Aynı yoldan yürür müydün canım

İyi düşün iyi düşün iyi düşün canım

Bu dünya gelirsen canım

Yine beni sever miydin canım

Birileri bana Beşiktaş dediği zaman aklıma ilk gelen şey Selda Bağcan’ın o güzel sesinden “Bir Beşiktaş Tramvayı” şarkısıdır. Birkaç gün önce dilimde bu şarkıyı Beşiktaş’ta mırıldanırken gözüme Şöhretler Beşiktaş Köftecisi çarptı. Burnuma gelen mis gibi köfte kokusuna kendimi bırakıp hiç düşünmeden restorana girdim. Girer girmez ilk dikkatimi çeken duvarlarda Beşiktaş futbol kulübü fotoğrafları ve büyük bir kartal heykeliydi. Bu restoran tüm sesiyle ben Beşiktaşlıyım diye bağırıyordu.

Şöhretler Beşiktaş Köftecisi

Hemen kendime bir yer bulup oturdum. Bir yandan siparişimi vermek istiyor bir yandan da fotoğraf çekip duruyordum. 1.5 porsiyon köfte siparişimi verip yanına piyaz istedim. Bir Siparişimin gelmesini beklerken duvarlardaki fotoğrafları inceliyordum. Beşiktaşlı birçok futbolcu ve teknik kadro ile çekilmiş fotoğraflarda onlarca ünlü isim vardı. Ayrıca kartal heykeli de tüm ihtişamıyla duvarda asılı duruyordu.

The Eagle, symbol of Beşiktaş Football Club

Ben fotoğraflara bakarken köftelerim geldi. Şöhretin köftelerinde %100 dana eti kullanılıyormuş. Yapımında baharat kullanılmayan köfteler özellikle baharata düşkün olanları pek memnun etmeyebilir. Ben baharatı çok seven ve özellikle de köftede baharat ve maydanoza bayılan birisi olarak yine de köfteleri beğendim. Gelip bir denemenizi tavsiye ederim. Beğenip beğenmemek ise tamamen sizin damak tadınıza kalmış 🙂

Restoran 1996 yılında kurulmuş. Restoranın sahibi Ali Çağlar. Ziyaret ettiğim gün restoranda olmadığı için kendisiyle tanışamadım. Onun yerine oğulları Erdem ve Emre Çağlar ile tanıştım. Oldukça güler yüzlü ve misafirperver restoran sahip ve çalışanları bu restoranda kendinizi rahat hissetmenizi sağlıyor. Yolunuz Beşiktaş’a düşerse ve bir şeyler yemek isterseniz Şöhretler Beşiktaş Köftecisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Ortabahçe Cad. Şair Leyla Sok. No: 23 Beşiktaş – İstanbul

Telefon: 0 212 260 25 60

This post is also available in: İngilizce

Share.

1 Comment

Leave A Reply