Belgrad Lezzet Durakları

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Belgrad seyahatim sonrası kaleme aldığım “Bir Haftasonu Belgrad’a Kaçmak Lazım” yazımda şehrin görülmesi gereken noktalarından bahsetmiştim. Bu yazımı okuyanlar bana sürekli şehrin hangi lezzet noktalarını denediğimi sordu. Ben de onlara denediğim yerler hakkında önerilerde bulunup durdum. Ancak anladım ki bu soruların ardı arkası kesilmeyecek. O yüzden Belgradda Ne Yenir sorusuna toplu bir cevap versem daha iyi olacak dedim ve Belgrad Lezzet Durakları yazımı kaleme aldım. İşte size Belgrad için 8 adet yeme içme noktası.

Belgradda Ne Yenir

Hotel Moskva

Belgradda Ne Yenir sorusunu cevaplamaya Belgrad’ın simge binalarından Hotel Moskva’nın altında yer alan kafeyle başlamam lazım. Dekorasyonuyla ve lezzetleriyle dikkat çeken bu kafenin en meşhur lezzeti Moskva Snit denilen pasta. Vişne, ananas, badem gibi birçok farklı malzeme ile hazırlanan pasta Belgrad’ın sembolik lezzetlerinden. İster içeride ister dışarıda oturabileceğiniz kafeye haftasonu uğrarsanız canlı müzik performansına da denk gelebilirsiniz.

Mali Kalimegdan

Kalemegdan’ın hemen dışında yer alan mekan. Yerel yemek ve içeceklerin tadına bakabileceğiniz mekanda fiyatlar da bir hayli uygun. Dışarıda bulunan masaları sayesinde bir yandan bir şeyler atıştırabilirken bir yandan da güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz.

?

Şimdiki mekanın adı “?“. Evet yanlış okumadınız. Mekanın adı soru işaretinden oluşuyor 🙂 Belgrad’ın en eski mekanlarından biri olan restoran yerel lezzetleri denemek için doğru bir adres. Şehir merkezinde yer alan restorana yürüyerek gidebilirsiniz.

belgradda ne yenir 1

Cantina de Frida

Beton Hala bölgesinde bulunan restoranlardan bir tanesi. İçerisi tamamen ismine uygun bir şekilde dekore edilmiş mekan özellikle akşam yemekleri için tercih edilmeli. Mönüsünde Latin rüzgarları esen mekanda haftasonları canlı performans da oluyor. Bu arada akşam yemeğinizi boş bir restoranda yemek istemiyorsanız, restorana 21:00’den önce gitmemeye özen gösterin.

Toro Latin Gastro Bar

Toro Latin Gastro Bar, Beton Hala bölgesinde önereceğim ikinci mekan. Hem gündüz hem de gece oldukça dolu olan mekan sunduğu lezzetler ve kaliteli hizmetiyle kesinlikle akılda kalıcı bir restoran. Mönüden denediğimiz tüm yemekleri çok beğendik. İsminden de anlaşılacağı üzere buranın mönüsünde de bir Latin rüzgarı esiyor. Eğer keyifli bir yemek yemek istiyorsanız. Buraya uğrayabilirsiniz.

Chips & Love

Benim yemek yemeğe ayıracak ne çok param ne de çok vaktim var diyorsanız o zaman size Kneza Mihaila Caddesi üzerinde yer alan Chips & Love ‘u önerebilirim. Adından da anlaşılacağı üzere burası bir kızarmış patates mekanı. Çok söze gerek yok; içeri girer patates siparişinizi verir, üzerine çeşit çeşit sos döktürür ve hem yürür hem de yemeğinizi yersiniz. 

belgradda ne yenir 21

Koffein

Malum bizim gezginler gittikleri ülkelerde 3. nesil bir kahveciye uğramazsa rahat edemezler. Belgrad gezimiz sırasında kahve meraklıları için güzel bir yer keşfettik. Mekana gittiğimizde gördük ki Koffein isimli bu mekan gençler arasında oldukça popüler. Geniş bir oturma alanına sahip olan mekanda mola verip kahvenizin tadını çıkarabilirsiniz.

Mandarina Cake Shop

Mandarina Cake Shop küçük bir pasta, çikolata ve şeker mekanı. Mekanın küçük olduğuna bakmayın, içeride 1001 çeşit lezzet var. Dükkandaki pasta, çikolata ve şekerlerin hem lezzetleri hem de renkleri baş döndürücü. Eğer Belgrad geziniz sırasında tatlı kriziniz gelirse buraya uğrayın. Hatta krizin gelmesini beklemeyin, mutlak uğrayın 🙂

Share.

Leave A Reply