Ankara’daki Trabzon

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Ankara’nın el altındaki mekanlarından farklı bir yerde Karadeniz lezzeti denemek isterseniz vereceğim adres belli; Zigana Pide. İstanbul yolu üzerindeki mekan her haliyle tam bir Trabzonlu.

Zigana Pide

Zigana Pide

Zigana Pide’den içeriye girer girmez burnunuza içerideki müşterilerinin halihazırda yediği pidelerin enfes kokuları geliyor. Bu durum insanda bir an önce sipariş verme isteği uyandırıyor. Ben de menüyü çok incelemeden öneri doğrultusunda kavurmalı ve yumurtalı pide istedim. Siparişi verdikten sonra beklemesi bir hayli zordu.

Yaklaşık 10 dk sonra pide geldi. Pide de ilk göze çarpan şey bol mazleme ve koca bir parça tereyağı. Hemen hamurdan bir parça koparıp yumurta ve kavurmadan alarak pidenin tadına baktım. Pidenin hamuru gayet lezzetli ve istenilen gevreklikte. İçindeki tereyağı ise gerçek Karadeniz kokuyor ve pideye ayrı bir lezzet veriyor. Tüm bunlar bol ve güzel bir kavurmayla da birleşince ortaya güzel bir Karadeniz pidesi çıkıyor.

Pide

Pide

Pide sonrası bir de sütlacı denedim. Ancak ne yazık ki sütlaç için pide kadar olumlu şeyler söyleyemeyeğim. Ne yazık ki sütlacın kıvamı biraz fazla yoğundu.

Sütlaç

Sütlaç

Sonuç olarak eğer Ankara’da Karadeniz kaçamağı yapmak isterseniz Zigana Pide sizing için doğru bir adres olacaktır.

Adres: Macunköy Erciyes İş Yerleri 201. Cadde No:6 Yenimahalle/ANKARA (A-CİTY Outlet Yanı)

Telefon: +90 312 387 0999

Web sitesi: www.ziganapide.com

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply