Ankara’da Yengeç Yemek

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Türkiye’nin ortasında, denizden yüzlerce kilometre uzaktaki bir şehirde yemek denilince akla ilk gelen restoranların balık lokantaları olması bir hayli tuhaf. Ama gerçek. Bu yüzden Ankara’da bir yengeç restoranı kulağa biraz tuhaf gelse de pek şaşırtmıyor insanı.

Ankara’nın en bilindik caddelerinden Reşit Galip Caddesi üzerinde yer alan Yengeççi adından da anlaşılacağı üzere bir yengeç restoranı. Diğer bir ifadeyle yengeç buranın ana yemeği. Ama yengeç dışında farklı deniz ürünü mezeleri bulmanız da mümkün. Mekanın işletmecisi Ayşe Hn aileden yengeççi. Ege sahillerinde mavi yengeç avı ve bunların ihracatı ile uğraşan bir ailenin üyesi. Dolayısıyla sattığı ürüne çok hakim.

Yengeççi Restoran

Yengeççi Restoran

Bu ziyaretimde ben farklı mezeleri ve tabi ki yengeci denedim. Mezelerden karidesli humus, hardal soslu deniz tarağı, jumbo karides, levrek sarma, avakadolu yengeç masamı süsleyen lezzetlerdi. Bu mezelerin hepsi tek kişi için bir miktar fazla. Tek başıma denediğim bu mezeleri siz arkadaşlarınızla geldiğinizde rahatlıkla bölüşebilirsiniz. Mezeler genel olarak lezzetli olmakla birlikte benim için bir miktar tuzlu geldi. Yine de genel olarak sonuçtan memnundum.

Avakadolu Yengeç ve Hardal Soslu Deniz Tarağı

Avakadolu Yengeç ve Hardal Soslu Deniz Tarağı

Karidesli Humus

Karidesli Humus

Levrek Sarma

Levrek Sarma

Jumbo Karides

Jumbo Karides

En son ise yengeç spesiyali denedim. Bilmeyenler için söylemekte fayda var, yengeç eti biraz tuzlu bir et. O yüzden daha önce denememişler olanlar için ilk başta yemesi biraz zor gelebilir. Yengeç yemek biraz meşakkatli bir iş ve yerken elinizi bolca kullanacağınızı baştan söyleyeyim.

Yengeç

Yengeç

Adeta bir sahil mekanını andıran restoranın Ankara’da farklı bir lezzet denemek isteyenler için iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum.

Adres: 100. Yıl Mahallesi, Reşit Galip Caddesi, No 16, Çankaya, Ankara

Telefon: +90 312 460 11 00

This post is also available in: İngilizce

Share.

Leave A Reply