Amerika’da Araç Kiralarken Bilmeniz Gereken 7 Altın Kural

0
Takip edin ve Paylaşın
4

Kimileri için ABD “Görülmesi Gereken Ülkelerin” başında gelirken kimileri için “Gitmeye Gerek Duyulmayan” ülkeler arasındadır. Hangi listede olursa olsun ABD’de bir “road trip” her gezginin hayalidir. Düşünün, kıpkırmızı bir Mustang’in direksiyonundasınız, önünüzde sonsuz bir çöl, yemyeşil bir doğa veya masmavi bir okyanus uzanıyor. Siz gaza bastıkça sarı yol çizgileri birer birer akıp gidiyor. Böyle bir tecrübeye hangimiz hayır diyebilir?

Amerika Ölüm Vadisi'ndeki boş yollar

Amerika – Ölüm Vadisi

Şimdi gelin macera dolu böyle bir seyahatin kabusa dönmemesi için bilmemiz gereken 7 Altın Kuralı sıralayalım.

  1. Arabanızı muhakkak AVIS veya Budget benzeri uluslararası bir araç kiralama şirketinden kiralayın. Bu firmaların kural setleri oldukça net olduğundan kiralama öncesi, sırası ve sonrasında problemler yaşamazsınız. Ayrıca bu tip firmaların çok iyi müşteri hizmetleri vardır ve her sorununuzda şirkete kolayca ulaşabilirsiniz.
  2. Arabanızı mümkün olduğunca seyahatinize çıkmadan çok önce kiralayın. Böylece hem fiyat avantajlarından yararlanabilir hem de istediğiniz tarzda bir araba bulma şansınızı arttırmış olursunuz.
  3. Arabanızı teslim almak için ehliyetinizin ve kredi kartınızın mutlaka yanınızda olması gerekir. Bu ikisi dışında başka bir belgeye ihtiyacınız yok.
  4. “Sigorta” çok önemli bir konusudur. Size tavsiyem “full coverage” sağlayan bir sigorta satın alın. ABD’deki trafik kazalarında ciddi maliyetler gündeme gelebildiği için tüm maliyetleri kapsayan bir sigorta her zaman hayat kurtarır.
  5. Yola çıkmadan önce ABD’deki trafik kuralları konusunda mutlaka bilgi edinin. Hız sınırları, park kuralları, trafik levhaları gibi trafik kurallarını biliyor olmanız ciddi trafik cezalarıyla karşılaşmanızın önüne geçecektir. Unutmayın, ABD’de trafik cezaları oldukça yüksektir. Örneğin yanlış şeritte dönüşler için en 1.000 $ ödemek zorunda kalabilirsiniz.
  6. Trafikte arabanızın peşine bir polis / şerif / otoban polisi takılırsa sakın telaş etmeyin. Yapmanız gereken aracınızı yavaşça sağa çekerek aracın içinde ve elleriniz direksiyonda polisin yanınıza gelmesini beklemek. Aksi bir tutumda her türlü muameleyle karşılaşma olasılığınız var.
  7. ABD’de aracınıza benzini kendiniz dolduruyorsunuz. Bunun için geçerli bir kredi kartınızın veya nakdinizin olması yeterli. İşlem oldukça basit. Pompaların üzerindeki ekranlarda yer alan yönlendirmeleri okumanız yeterli.
Share.

Leave A Reply